~ Naruto: Element's Chronicles ~
 
PříjemPortálRegistracePřihlášení
Vítejte na Naruto Chronicles (NCH). Internetovém fóru zaměřeném na hraní text rpg hry na námět známého anime & mangy Naruto. Všichni noví hráči jsou vítáni! Pro nováčka doporučuji topic S&S.
 

Share
 

 Toshi Takari

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Goto down 
AutorZpráva
Marwin
Game Master
Game Master
Marwin

Počet Příspěvků : 2496
Věk : 27

Toshi Takari Empty
PříspěvekPředmět: Toshi Takari   Toshi Takari EmptySeptember 3rd 2012, 08:50

Toshi Takari


Live life for the moment because everything else is uncertain!
Theme & Theme

|CELÉ MENO
慧鷹 | Toshi Takari

RODNÉ MENO
道 | TaoVEK
16

POHLAVIE
Muž

KRVNÁ SKUPINA
AB Negativ

DÁTUM NARODENIA
11. NovemberROD
タカラ | Takari

RANK
中忍 | Chūnin

TITUL
- - - | - - -

KONTINENT
光帝国 | Hikari Tenkoku- PRESVEDČENIE -
Čo je to vlastne presvedčenie ? Určí či nasledujeme dobro alebo zlo, ale kto určí čo je skutočne zlé a čo skutočne dobré ? Ak zachrániť priateľa znamená zabiť, potom nech sa tak stane. Ak smrť jedného zachráni život dvom ? Nech je teda tak, ale nech nikto neposudzuje druhých len na základe pocitov a dojmov, pretože len my sami vieme, aký v skutočnosti sme a vie to aj Toshi. Hoc jeho činy nie sú vždy za dobré, jeho úmysly a jeho presvedčenie je najlepšie aké môže byť. Sám seba pokladá za neutrálneho človeka, pretože neverí len v čisté zlo a dobro, všetko má svoju svetlú aj temnú stránku veci. Ako všetko vypovedá, tak je rozhodne neutrálneho presvedčenia a robí to čo sám považuje za najlepšie, či už v prvotnom rade pre seba samého alebo z celkom iných dôvodov. Nenecháva sa teda ovplyvňovať zmýšľaním iných a sám si je schopný vytvoriť vlastný názor na situáciu.

- SNY & CIELE -
Sny. Udalosti v snoch bývajú často neuskutočniteľné alebo nepravdepodobné, a snívajúci nad nimi obvykle nemá kontrolu. Tak prečo snívať? Celkom dobrá otázka, na ktorú odpoveď by mohol hľadať skutočne hocikto a odpoveď by bola napriek tomu vždy iná než tá pred ňou. Toshi je posledným o ktorom by ste povedali, že sníva o niečom tak triviálnom ako je obyčajný život, obyčajného človeka. Mať rodinu, priateľov, bežnú prácu ba aj lásku je však preňho rovnako možné ako tie najnemožnejšie sny. Od detstva bol vedený len inými pod záštitou boja, nenávisti či nepriateľstva a to sa na ňom podpísalo až príliš. Hoci sa priblížil k dokonalosti ako shinobi o to viac sa vzdialil od možnosti byť len jedným z ďalších obyčajných ľudí. Toshi nesníva ako iní, ak niečo chce jednoducho si to vezme alebo sa stane dostatočne silným k tomu aby si to vziať mohol aj preto sa jedného dňa stane nezastaviteľným.

- FOBIE, CHOROBY & ZRANENIA -
Ak príde na zdravie, tak by sa dal tento shinobi označiť za najšťastnejšieho človeka aký sa prechádzal pod slnkom. Nielenže je schopný ohroziť svoj život v podstate každý deň, ale je schopný sa v ten istý čas dostať do dvoch rovnako veľkých nepríjemností a aj preto mu rovnako tak prináleží titul smoliara, pretože sám je magnetom na problémy bez toho, aby bol nútený vynaložiť čo i len väčšiu snahu sa do nich dostať. Po situáciách, ktorými si prešiel už od útleho veku je zázrak, že ešte stále dýcha vzduch ako všetci ostatní. Bolo tomu už tak od detstva a čím je starší tím radšej riskuje akoby v tom hľadal hlbší zmysel, ktorému dokáže porozumieť len on sám. Pokiaľ ide o strach alebo iné emócie, tak sa Takari líši od všetkých viac než by si kto myslel. Bol vychovávaný k tomu, aby nepodliehal zbytočným emóciám, aby bol silným tam kde ostatní zlyhajú. Takmer každý človek sa niečoho bojí, ale on sa v tomto smere líši a aj to výrazne formuje jeho osobnosť. Nepociťuje strach ako iní, práve naopak, prijme ho a odovzdá sa naproti nemu celou svojou silou a do posledného dychu. Hoci bol učený k tomu, aby plnil rozkazy sám napokon zvolil svoj osud tím, že odmietol kľačať a naslúchať pred tými ktorí ho chceli ovládať a aj to z neho spravilo človeka akým je dnes. Nakoľko sa jeho sila sústreďuje skôr na priamy boj, kde dopadá tvrdá oceľ na oceľ a vo vetre sa nesie rinčanie zbraní, tak by bolo veľkou záhadou keby sa obišiel bez akýchkoľvek zranení na vlastnom tele hoci s istotou je možné povedať, že dnes je v podstate bežným spôsobom sám o sebe nezraniteľní. Než sa naučil používať svoje schopnosti a než sa ich naučil poriadne kontrolovať, utrpel veľké množstvo zranení vlastnou či cudzou rukou. Rezné rany, menšie a potom aj väčšie jazvy, ktoré nikdy nezmizli zdobia jeho telo. Už nespočetne veľa krát bol v ohrození života a vždy akýmsi spôsobom prežil, akoby ho odmietla samotná smrť.

Character

Moje meno je Takari Toshi, ale to tvoje ma nezaujíma,
leda by som ho dávno vedel.- VZHLED & VÝZOR -
Mladý shinobi ríše s jantárovo žltými očami so zamysleným ale neprívetivým pohľadom určite vzbudzuje istú dávku neznáma, ktorú so sebou prináša v momente, keď ho vidíte prvý krát v živote. Pokiaľ ide o jeho postavu a stavbu tela je veľmi vysoký k čomu pripadajú aj patričné kilá v podobe svalstva. Váži asi 85 kilogramov a meria dokopy 191 centimetrov. Má snehovo-biele vlasy strednej dĺžky pričom sú večne rozstrapatené do každej strany hoci Toshi si s tím hlavu rozhodne neláme aj napriek faktu, že sám vie ako musí pôsobiť na ľudí vôkol seba. Veľkú časť jeho vzhľadu tvoria desiatky zranení po celej dĺžke jeho tela. Najvýraznejšími a teda aj dostupnejšími ranami pre cudzie oči sú tri hlboké rezné rany na jeho pravej ruke, ktoré sa tiahnu od ramena až po lakeť. Veľkou neznámou a teda aj zvláštnosťou je rozhodne pečať umiestnená nad pravým okom, ktorá naberá odtieň bordovej farby na jeho bledej pokožke. K čomu slúži nevedno, je súčasťou jeho života odkedy si sám pamätá. Pod tým istým okom nosí takisto malý šrám, ku ktorému prišiel pri využívaní svojich schopností. Čo sa týka oblečenia je na tom rovnako ako večne neupravené vlasy. Toshi nemá rozhodne žiadny štýl a napriek tomu je jedným z tých za ktorým sa musíte otočiť, keď okolo vás prechádza. Jeho výraznú časť oblečenia tvorí z polovice látka a z polovice kov. Presne tak, okrem klasických čiernych a veľmi starých kovových závaží, ktoré sa tiahnu od lakťa po zápästie na oboch rukách nosí aj množstvo ďalších vecí. Na pravej ruke nosí dva čierne pásiky látky, ktoré zakrývajú najhlbšie rany už o zmienenom zranení na ruke. Nosí čierne tričko bez rukávov ku ktorému má pripevnený samotný rukáv avšak len pre ľavú časť jeho ruky, ktorá je kompletne previazaná obväzmi. Okolo krku nosí kus látky zo starého bordového plášťa, ktorý sa dá využiť hlavne ako úkryt pred dažďom alebo iným nepriaznivým počasím. Rovnako ako tričko nosí aj dlhé čierne nohavice s druhou polovicou roztrhnutého bordového plášťa okolo pripevneného okolo pásu za pomoci ihlíc zvaných senbony. Dôvodom tohoto zničujúceho vzhľadu je v prvom rade Takari sám. Jeho povaha je nastavená tak, že nemá zmysel vôbec nechávať látku zašiť alebo si kupovať novú. Okrem spomínaných závaží nosí takisto vo vnútornej časti plášťa celkom päť kunaiov naplnených prachom z kovu. Na krku pod oblečením nosí prívesok s priezračným kúskom kryštálu.- POVAHA & VLASTNOSTI -
Charakter ktorým oplýva Toshi je celkom zaujímavý sám o sebe rovnako, tak ako jeho zvláštny výzor. Jeho temperament je dokonalým príkladom flegmatika. Je emocionálne značne vyrovnaný a na svoje okolie pôsobí veľmi ľahostajne, pričom ho dokážu rozrušiť len veľmi silné podnety, je stály, často pôsobí pokojne a sám je veľmi pokojný až chladnokrvný, čo môže pripomínať až apatiu. Hlbšie vzťahy nadväzuje iba k malému okruhu osôb. K jeho povahe sa teda značne hodí aj pokojný prístup, tak ako opisovaná ľahostajnosť, ktorú dáva patrične najavo všetkým okolo seba. Toshi rozhodne nemá rád veľké skupiny ľudí a tak môže pôsobiť ako absolútny introvert. Túto jeho povahu výrazne formovali aj jeho schopnosti nakoľko pod silným emocionálnym tlakom a prejavom sa stávali skôr niečím čo bolo nekontrolovateľnou príťažou. Nakoľko Toshi veľmi málo, ak vôbec prejavuje nejaké emócie, ho veľa ľudí môže považovať za sociopata a zvlášť, keď sa k tejto skutočnosti pripojí fakt, že má intuitívne zmýšľanie skutočného shinobi-zabijáka k čomu sa podpísala, aj jeho mladistvá minulosť. V skutočnosti je však Takari schopný identifikovať, hodnotiť a kontrolovať svoje vlastné emócie do takej miery, že by sa dal považovať za skutočného génia. To čo dokáže je prejavom emocionálnej inteligencie (EQ) hoci sa nedá určiť, tak presne ako tá racionálnejšia stránka (IQ). Každý kto dokáže skutočne opísať čo on sám v danom momente cíti by musel mať vynikajúce pozorovacie schopnosti a ani tie by mu nikdy nedokázali zaručiť, že sa v ňom nemýli nakoľko je úplne nečitateľný. Okrem týchto nepopierateľných faktov je takisto celkom dobrým taktikom a veliteľom. Aj, keď sa navonok prezentuje svojou ľahostajnou povahou a tím ako nerád nadväzuje kontakt s inými ľuďmi nemusí tomu tak byť vždy. Napriek svojej základnej a prezentačnej charakteristike má rád iróniu so sarkazmom, čím dokáže ľudí skutočne vytočiť bez nejakej väčšej snahy čo sa im naopak podarí len ťažko. Toshi žije hlavne pre boj, čo sa k jeho povahe veľmi hodí a sám sa tím ani netají. Rád príjme akúkoľvek výzvu boja ale skutočný boj vedie len s tým koho silu sám uzná, čím však nemusí prejaviť voči súperovi prejaviť rešpekt, no môže naplno využiť svoj potenciál bez akýchkoľvek výčitiek.

- ZÁUJMY & HOBBY -
Pokiaľ príde na koníčky je Toshi človek, ktorý radšej venuje čas zmysluplnejším veciam ako je tréning alebo misie, ale aj napriek tomuto faktu má nejaké tie záujmy na, ktoré nedá ani on sám dopustiť. Zo všetkého najviac miluje čerstvý vzduch, modrú oblohu a s tím sa spája aj jeho najväčšia záľuba, ktorou je cestovanie. Toshi navštívil už veľké množstvo miest či už hlavné mestá veľkých krajín alebo aj menšie usadlosti a rôzne zaujímavé kolónie. V prvom rade má rád hory a nie príliš zaľudnené miesta, odkiaľ je možné pozorovať krajinu aj napriek chladnejšiemu podnebiu a horskému vzduchu. Ak je pekné počasie, tak je schopný sa niekam zašiť a prespať prakticky celý deň pod holým nebom, ale rovnako má rád búrky a to čo s nimi prichádza. Okrem záľuby v cestovaní má snáď už len jednu záľubu, ktorá sa prekvapivo spája so všetkým čo sa týka kovu. Zaujímajú ho zbrane a brnenia rôzneho druhu, rozdiely medzi jednotlivými zliatinami kovov a podobne. Obdivuje prácu kováčov a tiež má rád štýl boja Kenjutsu.

- OBLÚBENÉ & NEOBLÚBENÉ -
Aj človek ako Toshi Takari má svoje obľúbené a neobľúbené, čo je asi jedna z tých normálnejších častí jeho života. Medzi obľúbenejšie veci patrí rozhodne výdatná domáca strava, ktorú si je schopný sám dopriať len málokedy nakoľko jeho umenie v kuchyni, by sa dalo prirovnať k prírodnej katastrofe, a tak je nútený stravovať sa pri svojom životnom štýle po väčšine studeným instantným jedlom, ktoré mu tak akurát dodá silu, ale chuť jaksi postráda. A tu sa dostávame k dôvodu prečo, tak miluje miesto zvané Dango Shop, kde sa prekvapivo podáva aj jeho výdatné chilli a saké. Pokiaľ sa nachádza v meste zastihnúť ho je prakticky celkom ľahké totižto, ak ho nenájdete práve tam... bude v Dojo alebo na najvyššom mieste v okolí, ktoré je možné pozorovať takmer z každého miesta kam sa v meste postavíte. Ale medzi to najpodstatnejšie v Toshiho živote patrí rozhodne Ayame z rodu Diao, čo je veľmi mocná rodina summona orla. Jej meno však medzi vlastnou rodinou znie 台風 Taifū, čo v preklade značí tajfún a k jej búrlivej povahe sa nič iné ani nehodí, napriek tomu ju má Takari veľmi rád a nedá na ňu dopustiť, predsa len sa s ňou spojuje aj lietanie, ktoré miluje rovnako ako výdatné jedlo, okrem toho kto iný by ho dokázal uzemniť tak rýchlo ako ona ? Čo sa týka tej menej obľúbenej až neobľúbenej časti v jeho živote, tak sú to určite veľké skupiny ľudí. Tiež príliš nemusí písanie hlásení o misiách, ktoré absolvoval, tak to zvyčajne necháva na iných a nenápadne sa vytratí najbližším východom. Rovnako nemá rád ešte tak stovku vecí, reakcií a činností ale nakoľko dokáže prakticky čokoľvek odignorovať môže to byť absolútne jedno.

- ZLOZVYKY & HLÁŠKY -
Každý človek, ktorého Toshi stretol mal vo svojej osobnosti niečo, čo mu nedovolilo naň zabudnúť a tak nie je prekvapením, že on sám má takisto podobné zlozvyky alebo často sa opakujúce vety na rovnaké situácie. Medzi jeho najviditeľnejší zlozvyk určite patrí moment, keď sa zamýšľa nad niečím nepodstatným. V takom momente pohliadne niekde do mrakov a začne sa škrabať na hlave akoby chcel poukázať nato, že premýšľa hoc sa mu príliš nechce. Dosť často je možno sledovať otrávený výraz na tvári tesne pred používaním privolávacej techniky uprostred boja nakoľko to jeho summon neznáša a on pred ním musí mať aspoň akú takú úctu pretože ho potrebuje. Jeho najčastejším slovom je rozhodne "otrava" v spojitosti s desiatkami ľudí, ktorých takto slovne charakterizuje. Pokiaľ Toshi vraví, že si musí oddýchnúť a popremýšľať nájdete ho najskôr niekde trénovať do absolútneho vysilenia pretože boj je niečo čo mu je prirodzené a kde dokáže uvažovať omnoho jasnejšie než v úplnom pokoji. Takisto veľmi často vídať, že sa jeho jantárové oči upnú na konkrétny cieľ akoby chcel povedať "dávaj pozor sledujem ťa" pričom pôsobí dosť nebezpečne ale to len rozmýšľa nad tím, kto ten človek je a čo tam v tú danú chvíľu robí, poprípade či už ho niekedy neurazil. Má tendenciu provokovať ľudí svojím mlčaním alebo utrúsiť nejakú provokačnú poznámku, čomu nevie sám zabrániť.


Family

Rodina... puto, ktoré som nikdy nepoznal.

Rodinné putá ako ich po väčšine poznáme sú pre neho dosť nové vnemy nakoľko nikdy osobne svoju matku ani otca nepoznal, rovnako tak ako nikoho zo svojej blízkej či vzdialenej rodiny. Dokáže definovať toto slovo ale city s ním sú už o niečo celkom inom a hoci to chápe nedokáže sa odosobniť od toho čo mu našepkáva jeho myseľ a to, že rodina je až príliš preceňovaná. Dlho nechápal prečo ho rodičia opustili a ponechali osudu s ktorým musel bojovať deň, čo deň. Napriek všetkým týmto pocitom Toshi dúfa, že jedného dňa pozná naplno čo to znamená rodina ako aj všetko čo sa s ňou spája.


- AKIYOSHI TAKARI -
Akiyoshi Takari zomrel vo veku 23 rokov. Všeobecne bol známy ako vynikajúci ninja s ohromnými vodcovskými schopnosťami. Akou silou vládol sa dá len polemizovať nakoľko každý kto sa s ním raz stretol v boji už nemal nikdy viac možnosť prehovoriť. S istotou je možné povedať, že vládol kekei genkai známou dnes ako Jiton (Element Magnetizmu). Jeho schopnosti tak prevyšovali bežného shinobi, no aj bez toho bol na vyššej úrovni elitného jōnina. Akiyoshi za života dosiahol aj mnoho úspechov. Od doby čo sa stal hlavou rodiny, aj napriek svojmu mladému veku nastali pre jeho rod zlaté časy. Rodina prosperovala a aj napriek mnohým bitkám medzi krajinami sa jej darilo celkom dobre. Medzi ďalšie úspechy, ktoré stoja určite za zmienku patrilo vybudovanie železného mesta 鉄市, Tetsuichi a založenie prvej a zároveň poslednej divízie 一番隊, Ichiban-tai, na jeho ochranu, ktorej napokon aj sám velil. Najdôležitejším v živote však preňho samotného bola jeho žena ako aj očakávaný príchod potomoka (Tao), ktorý na svet za jeho života ešte neprišiel. Akiyoshi miloval svoju rodinu viac než čokoľvek iné, a aj keď mal mnohých nepriateľov, ešte viac priateľov stálo za ním pri najťažších rozhodnutiach v živote. Bol typom človeka, ktorý sa nerád vzdával a vystupoval prevažne pokojne hoci nie vždy dokázal krotiť svoje pocity a v takých okamihoch bol ešte nebezpečnejším než inokedy. Jeho život vyhasol pri obrane toho, čo miloval a toho čo budoval od začiatku až do konca svojich dní. Aj v posledných chvíľach svojho života veril, že to ochráni a to sa mu stalo napokon aj osudným. Pochovaný bol pod sutinami svojho milovaného mesta, ktoré obetoval spolu so sebou pre záchranu rodu.
- SORA TAKARI -
Sora Takari zomrela vo veku 24 rokov pri neznámych okolnostiach behom pôrodu. Predtým než navždy opustila tento svet, priviedla k svetu syna. Počas svojho života bola známa svojím nadaním v boji, či nemilosrdnou povahou. Jej dominantnou silou bola predovšetkým jej schopnosť vysporiadať sa s akoukoľvek situáciou pričom veľmi často využívala mocné Fūinjutsu. Zmena nastala potom ako sa zaľúbila do Akiyoshiho. Po vybudovaní Tetsuichi sa už nikdy k náplni práce ako veliteľ elitnej jednotky nevrátila. Prvoradým dôvodom bolo dieťa, ktoré čakala a nechcela ani nemohla ohroziť. Sora bola blízka aj najlepšiemu priateľovi svojho manžela a do istej miery ho aj milovala avšak jej city k nemu nikdy neboli viac než priateľské. Počas dní, keď bolo ich mesto pomaly zrovnané zo zemou a započali krvavé jatká bola jedinou ktorej sa podarilo utiecť s pomocou dávneho priateľa. Než Sora zomrela na sklonku svojho života sa dožadovala len aby chlapec niesol meno Tao, ktoré mu s Akiyoshim vybrali. Po jej smrti bol chlapec zverený do opatery človeka, ktorý ho mal ukryť pred nepriateľmi horšími než si sama uvedomovala. Do poslednej chvíle netušila či robí správnu vec hoc vedela, že jej syn nebude viesť život ktorý chce ale určite prežije či už jej niekedy odpustí alebo nie. A tak sa zrodil Tao, z rodu Takari.- DAISHO TAKARI -
Daishō Takari, člen rodiny a najlepší priateľ samotného vodcu ich rodu, patril medzi veľmi talentovaných shinobi. Dnes má približne 40 rokov a napokon bol schopný na základe výskumu prebudiť v sebe Jiton na skutočne pozoruhodnej úrovni. Pre túto kekei genkai je veľmi dôležité kontrolovať svoje pocity, nálady, emócie čoho sa dá dosiahnuť len vytrvalým a zložitým výcvikom počas života, lenže Daishō so svojou povahou nikdy nemal šancu toho dosiahnuť. Bol to veľmi výbušný typ mladíka, ticho dokázal len závidieť a prechovávať tak žiarlivosť voči priateľovi, ktorí dokázal to a ešte mnoho iného. Nech trénoval ako chcel nikdy sa mu v boji nedokázal vyrovnať a preto sa rozhodol zradiť. Žiarlivosť, prechovávaná nenávisť voči vlastným ľuďom boli len vrcholom všetkého. Mal to skrátka v povahe, nikdy mu nezáležalo na ničom inom než jeho vlastnej sile, takto ho zmenili veky plné krviprelievania. Postupom času začal sabotovať misie, vyzrádzal dôležité informácie nepriateľom rodu a napokon im predal plány mesta ako aj jedinej únikovej cesty a to všetko výmenou za to, že mu pomôžu s výskumom a nechajú prežiť Soru, ženu jeho najlepšieho priateľa, ktorú miloval ale ktorá si zvolila jeho. Akonáhle sa mu metódou pokus omyl (život, smrť) podarilo prebudiť určitý gén vo vlastných ľuďoch v podobe zajatcov zavraždil všetkých, ktorí s jeho plánom mali niečo spoločné a vyparil sa. Násilné prebudenie tejto schopnosti malo však aj vedľajšie účinky, Daishō nedokáže kontrolovať vlastnú čakru pre svoje vrodené schopnosti, ak podľahne emóciám spotrebuje jej ohromné množstvo bez ohľadu nato či to tak chce alebo nie, lenže s tím exponenciálne stúpa aj jeho sila. Kde sa nachádza dnes a čo chystá sa dá len hádať, ale naposledy bol videní v blízkosti mesta nukeninov. Hoc Daishō Takari nariadil prežitie Sory, sám ju nikdy nenašiel a sám veril, že umrela počas masakru v Tetsuichi (Železné mesto).


- ITAMI TAKARI -
Itami sa narodila dva roky po konflikte v pôvodnej zemi jej rodiny a to ju činí o rok mladšou od Toshiho. Je dcérou Daisha z rodu Takari, pričom jej matka je neznáma. Táto pozoruhodná kunoichi sa v mnohom podobá na svojho otca, čo sa zmýšľania týka je jej povaha len čiastočne podobná tej Toshiho, hlavne čo sa týka chovania sa v boji. No napriek všetkému je medzi nimi jeden podstatný rozdiel, jej emócie a to predovšetkým hnev jej dodáva ohromnú moc, no nie príliš dokonalú kontrolu nad vrodenou schopnosťou. Od malička ju vychovával otec pričom matku nikdy osobne nepoznala a práve tá jej chýba zo všetkého najviac. Hoci pôsobí vyrovnane, drsne a predovšetkým neľútostne v súkromí je jej správanie pravým opakom. Nemá v povahe si púšťať ľudí k telu a radšej sa životom pretĺka sama zo strachu, že by ju otec pripravil o nadobudnuté putá. Daishō nad Itami vládne pevnou rukou a ona si je veľmi dobre vedomá, čo je jej otec zač a hoc ho časťou svojej duše nenávidí tou druhou ho má príliš rada, než aby ho dokázala sklamať alebo sa od neho odpútať. Čo sa týka schopností a talentu patrí medzi vynikajúcich shinobi svojej doby. Itami je nukenin tak ako aj jej otec a podobne ani jej miesto pobytu v dnešných časoch nie je známe. Sama pracuje pre svojho otca spolu s rôznymi indivíduami, tak vystupuje v misiách proti ríšam alebo sa podieľa na iných zločineckých aktivitách. Je extrémne nebezpečná a nepredvídateľná.Relationship

Jak by som to len... Moje prvé dojmy z vás sú... ste banda imbecilov.
- SACHIKO MISORA -
Sachiko Misora sa podobne ako Toshi narodila vo vojnou postihnutej krajine plnej násilia a smrti, čo na dané časy nebolo žiadnym prekvapením, takýchto detí existovali  bohužial stovky. Vyrastala v sirotčinci odkiaľ neskôr utiekla. S Toshim sa stretla vo veku svojich 14 rokov. Sachiko bola veľmi kľudnej povahy a bola viac menej plachá až pokiaľ nedošlo k ohrozeniu života jej milovaných. Medzi jej ďalšie prednosti patrila rozhodne schopnosť človeka rozosmiať v akejkoľvek situácií a sama túžila po domove viac než ktokoľvek iný. Bola skúsenou, vynikajúcou šermiarkou a len málo ľudí sa jej v boji s mečom mohlo vyrovnať. Medzi jej schopnosti patrilo predovšetkým stopovanie a takisto jej najväčší talent ktorým bolo prekvapivo železo. Dokázala ukovať akýkoľvek druh zbrane z akejkoľvek ocele a jej práca bola viac než výnimočná. Tento talent pravdepodobne podelila po zosnulom otcovi, ktorý bol kováčom ako aj mnoho ďalších generácií jej rodiny celé dekády. Neskôr tento svoj talent využila k výrobe zbraní pre rôzny druh ľudí a sama sa zúčasťňovala rôznych ríšou neschválených misií aby bola schopná prežiť z jedného na ďalší deň. Zomrela vo veku 15 rokov, keď ju jej dobrý priateľ chladnokrvne pripravil o život.

- SOSUKE KURO -
Sōsuke Kuro patril k bojovej jednotke vo vojnou zmietanej oblasti podobne ako Toshi. Hoci títo dvaja neboli vychovávaný spolu majú spoločného viac než dosť. Jak na Toshim, tak na Sōsukem boli vyskúšané rozdielne metódy vojenského výcviku. Zatiaľčo v jednom emócie úplne pochovali a utvorili tak z neho zbraň plniacu rozkazy, toho druhého naučili len chaosu a nekontrolovateľnej zlobe. Sōsuke Kuro je majstrom zbraní rôzneho druhu, využíva jedy a v boji sa mení na skutočne chladnokrvné monštrum túžiacu len po krvi svojich nepriateľom, pričom sa nezastaví kým všetci jeho protivníci nepadnú alebo nepadne on sám. Jeho rodina je neznáma a podobne ako Sachiko Misora aj jeho príbeh započal v sirotinci. Je známe, že osobne poznal Toshiho aj Sachi, pričom dievča miloval až do konca jej dní hoc bol príčinou jej smrti, čo si nikdy nedokázal odpustiť. S Toshim sa spoznal vo veku 14 rokov a sám tento deň označuje ako najhorší vo svojom živote aj napriek tomu, že to bol jeho prvý skutočný priateľ. Vzťah medzi nimi je rozhodne nepriateľský. Čo sa týka povahy tohto človeka je prevažne emotívny ale dokáže sa do istej miery kontrolovať, akonáhle však započne boj stráca zábrany a nerozoznáva priateľa od nepriateľa. V dnešných časoch sa radí medzi nukeninov triedy B až A, pričom je miesto jeho pobytu stále neznáme a tak sa úspešne vyhýba zadržaniu v temnej, neutrálnej ale nateraz už aj svetlej ríši.

- DATE MASAMUNE -
Date Masamune alebo inak prezývaný aj ako Dokuganryuu (独眼竜, Jednooký drak) je samurajom temnej ríše, ktorý sa v každom ohľade snaží alebo dokonca prekonáva shinobi. Jeho základným črtom je rozhodne Kenjutsu v ktorom nadovšetko vyniká, čo sa mu rozhodne nedá uprieť. Napriek tomu, že sa s Toshim stretol v boji len raz si ho veľmi dobre zapamätal najmä vďaka slovám, ktoré si povedali. Vzťah medzi nimi je viac menej neutrálny pretože Toshimu je život a sila tohto samuraja viac-menej ukradnutá nakoľko jeho meno a vystupovane naň pôsobilo príliš okázalo nato akej úrovne dosahuje jeho skutočná sila a sám ho teda ako súpera príliš neuznáva, čo je už základným črtom osobnosti Takariho. Z toho, čo o ňom ešte vie usudzuje, že má slabosť pre Tatsuki Hantazu, ktorú priamo príliš nemusí. Ich prvé stretnutie sa nieslo v zápale boja v ktorom došlo k nepekným zraneniam práve vďaka obrovskej nevýhode na samurajovej strane, začo sa však jeho protivník vôbec nehanbí nakoľko bol jeho útok nielen hlúpy ale poriadne zbrklý. Date pôsobí vzhľadom omnoho staršie než mnohí jeho veku. Tento samuraj má vlastný štýl boja, čo ho robí odlišným od ostatních a jeho potenciál v tomto shinobi svete je rozhodne obrovským, čo si uvedomuje aj Toshi Takari sám.

- TATSUKI HANTAZU -
Tatsuki Hantāzu je kunoichi temnej ríše a z toho čo Toshi vie, patrí do veľmi vplyvnej rodiny. Prvé stretnutie neprebehlo žiadnym priateľským posedením v miestnej krčme neutrálnej ríše, vlastne by sa dalo povedať, že ju Toshi len veľmi ťažko dokáže ako človeka akceptovať, nakoľko osobnostné rozdiely sú medzi nimi priam gigantické, akoby ste vedľa seba postavili absolútne protiklady. Zatiaľčo povaha Tatsuki je milá, veselá, vyhovujúca a ľuďmi vítaná, tá Toshiho by sa na porovnanie dala označiť ako omnoho nebezpečnejšia, znudená, nevyhovujúca a nikým vítaná. Snáď jedinou spoločnou vlastnosťou je, že oboch je takmer nemožné rozčúliť, čo samo o sebe musí ľudí okolo nich rozčuľovať. Istí čas Tatsuki patrila do organizácie Akatsuki, neskôr však bola oslobodená a teda aj vymanená z pod ich vplyvu, v tých časoch ju mal asi najradšej. Takým najväčším stretom medzi nimi bolo vyvrcholenie skúšky chuninov, kde sa spolu stretli v boji a otriasli prakticky celou arénou. Nakoniec Tatsuki Hantazu vyhrala, nakoľko jej protivník mal síce vôľu ďalej bojovať, ale spotreboval príliš veľa čakry pri pokuse prekonať jej úžasne obranné techniky. Vzťah medzi nimi by sa dal označiť teda ako nie práve najlepším, hoci po posledných udalostiach ju už Takari dokáže do istej miery rešpektovať omnoho viac, napriek faktu, že si s ňou asi nikdy nebude príliš rozumieť pre ich rozdielnosť. Majú rôzne názory nato čo znamená byť shinobi, rovnako ako sa líšia aj ich priority na tomto svete. Tatsuki je často vídať po boku Saya Uchihy, ktorú má Toshi omnoho radšej. Avšak napriek všetkému, čo sa medzi týmito dvoma odohralo ju dodnes Takari považuje za najsilnejšiu kunoichi svojej generácie v Kurai Tenkoku.
Ability

Ako to len bolo ? Nepriatel mojho
nepriatela je mojím... nepriatelom ?- ELEMENTÁRNA PODSTATA -

Jiton     Raiton     Fūton

Elementárna podstata zohráva v prípade tohto shinobi v samotnom boji veľkú úlohu. Toshi je skrátka prirodzený talent v ovládaní elementu blesku čo môže potvrdiť aj desiatka techník, ktoré sám na bázi tohoto konkrétneho živlu vymyslel. Raiton je v jeho podaní prevažne element určený k solídnemu a rýchlemu útoku, ale rovnako dobre dokáže poslúžiť aj na odvrátenie pozornosti alebo na báze obrany. Toshi dokáže na rovnakej úrovni využívať aj živel vetru - Fūton hoci sa ním neprejavuje až tak často ako samotným bleskom. Medzi týmito základnými elementmi existuje však vzájomný vzťah, ktorý sa prejaví len u malého ak nejakého percenta shinobi. Kombináciou živlov vetru a blesku sa dá totiž stvoriť zcela nový element Jiton, kekei genkai.

- STYL BOJE -
Jak už bolo spomínané, tak sa tento shinobi zrodil pre skutočný boj. Už ako malý chlapec bol zvyknutý bojovať s omnoho silnejšími a skúsenejšími protivníkmi a tak sa v boji proti takýmto ľuďom dokáže veľmi rýchlo adaptovať, čo zahŕňa najmä fyzické a psychické vyčerpanie súpera do úrovne podobnej tej jeho. Prirodzený talent, inštinkt aký mnohí musia získavať rokmi praxe sú preňho na dennom poriadku. V boji zvažuje každý moment a starostlivo analyzuje každú možnosť než sa do niečoho pustí a ak už zbrklo útočí nikdy to nie je prejav agresie alebo zbytočných emócií bez premýšľania. V jednej veci si môžete byť istí, Toshi nikdy nejedná zbytočne, dokonca ani pokiaľ ho protivník zatlačí do bezvýchodiskovej situácie z ktorej si nevie rady, v takom prípade reaguje čo najlepšie ako v daný moment môže. Špecializuje sa na Ninjutsu (忍術, Technika Ninji), ktoré vyžadujú schopnosť manipulácie tvaru a podstaty. Takari je shinobi, ktorý sa v boji prejavuje často svojou elementárnou podstatou, ktorou je vyššie spomínaný element blesku a vetru. Poskytuje mu slušnú škálu živelných útokov ale takisto je využiteľný aj v iných smeroch. Okrem toho je preňho typické aj využívanie zbraní, ktoré slúžia aj ako médium pre jeho vrodenú schopnosť, kekei genkai. V boji je veľmi flexibilný a dokáže sa patrične adaptovať v podstate jak na boj zo strednej, tak aj na súboje z blízkej až omnoho väčšej vzdialenosti, ktoré mu občas dokonca vyhovujú lepšie. Ako už všetko napovedá, Toshi sa zameriava hlavne na spôsobenie rozsiahlych fyzických zranení, ktoré občasne môžu viesť aj k omráčeniu protivníka alebo paralýze vzhľadom na elementárnu podstatu.


- SCHOPNOSTI & ZNALOSTI -
Toshiho najväčšou výhodou oproti jeho vrstovníkom sú rozhodne skúsenosti. Bojuje už od útleho veku pričom sa jeho výcvik nedal nazývať inak než skutočným bojom o prežitie, kde mal nárok na život jedine ten čo mal dostatok síl. Už ako chlapec bol nútený bojovať s omnoho staršími, skúsenejšími a silnejšími protivníkmi, no zakaždým si našiel spôsob ako prežiť. Takáto skúsenosť bola samozrejme veľkou záťažou nielen pre telo, ale aj psychiku chlapca.. on si dokázal zachovať zdravý rozum a vyťažiť z toho maximum. Má teda dostatok skúseností s protivníkmi rôzneho druhu. Okrem iného veľkú úlohu v jeho prežití a sile zohráva aj veľké množstvo vlastnej čakry, ktorá sa hodí predovšetkým v zápale samotných bojov. Elementárne techniky vyššej úrovne zvyčajne pohlcujú aj veľké množstvo čakry a tak je len výhodou, že jej má sám prirodzene dostatok, hoci aj veľa sa niekedy javí ako málo. Ako už je asi jasné, Toshi má vzťah k elementu blesku, ktorý aj často strieda s jeho primárnou a vrodenou schopnosťou. Ďalším atribútom, ktorý stojí za zmienku je rozhodne fyzická sila. Mnohí protivníci Toshiho v tomto ohľade veľmi podceňujú, avšak len veľmi ťažko by ste hľadali niekoho, kto je schopný takého výkonu ako on sám. Od nepamäti je zvyknutý prenášať bremeno v podobe mnohých zbraní či už boli ukované z ocele alebo len vyrobené z dreva nikdy ich nebolo málo a že žiadna z nich neváži veľa? O tom by vám mohol povedať hocikto, kto v rukách držal čo i len meč. Čo sa zbraní týka len ťažko nájsť niekoho kto v nich má rovnaký prehľad ako on. Okrem toho, že dokáže uniesť značné množstvo týchto životu-nebezpečných vecí, dokáže s nimi aj veľmi zručne narábať, tak ako je s nimi aj veľmi dobre oboznámení. Hoci sa v umení Kenjutsu ešte má, kde zdokonaľovať jeho zdedené schopnosti mu pred mnohými, ak nie už priam všetkými šermiarmi dávajú prirodzenú a absolútnu výhodu. V boji s mečom je veľmi zručný a predovšetkým dokáže perfektne prepojiť techniky s rôznymi druhmi kovov. Mimo to má veľmi dobrú mušku a len málokedy minie svoj cieľ. Každý shinobi bez výnimky na zameranie alebo schopnosti veľmi dobre vie, že základná výbava obsahujúca tie najpotrebnejšie nástroje mu môže zachrániť život a to je aj dôvodom, prečo ju vlastní takmer každý, kto si hovorí ninja. Preňho však znamená o čosi viac. Každý úlomok kovu či už o ňom viete alebo nie sa v jeho blízkosti mení na priveľmi nebezpečnú, deštruktívnu a nepredvídateľnú zbraň, či už si ju zo sebou prinesie sám alebo si nástroj svojej porážky prinesie sám protivník. No a za zmienku rozhodne stoja aj znalosti, ktorými shinobi oplýva. Takari má veľmi veľa skúseností z rôznymi druhmi meditácií alebo prvej pomoci, ktoré mu pomáhajú udržať si čistú myseľ a bojaschopný stav za každej okolnosti. Tieto metódy pochytil počas dlhých ciest, ktoré absolvoval už ako chlapec po svete ešte za čias, keď sa len formovala jeho skutočná sila.Ninja Tools

Zbrane, výbava a nástroje shinobi


- BEZMENNÝ MEČ
(刀剣 砂鉄, Tōken Satetsu) -

Bezmenný meč alebo tiež zvaný aj ako meč železného prachu (刀剣 砂鉄, Tōken Satetsu) je unikátnou zbraňou, ktorá pre obyčajných ľudí postráda využiteľnosti. Táto zbraň nemá žiaden pôvod a minulosť. Je to meč, ktorý nie je možné ukovať a rovnako tak zničiť. V skutočnosti sa dá stvoriť len jedinou cestou a tou je železný piesok či prach známy ako Satetsu. Ostrie, čepeľ, záštita ba aj rukoväť sú celé tvorené z čierneho kovu. Zbraňou neustále preteká čakra svojho stvoriteľa a rovnako tak je schopný absorbovať viacero vodivosti než bežné meče. V rukách obyčajného človeka sa však stále jedná len o neobyčajne pevnú zbraň, ktorá je tak ťažká že ju nie je možné obyčajnými silami ani udvihnúť. V moci toho komu v žilách koluje pokrvné puto s rodinou Takari je táto zbraň naopak ľahkou akou pierko a ostrejšou než najostrejšia čepeľ. Ďalšou unikátnou vlastnosťou je schopnosť železný meč rozložiť a opätovne zložiť v zlomkoch sekúnd, ktoré často rozhodujú o víťazstve či porážke, no rovnako tak ho je možné pretvárať podľa vlastnej vôle. Jeho najcennejšou vlastnosťou zostáva napriek všetkému moment prekvapenia.
刀剣 砂鉄, Tōken Satetsu sa okrem obmieňania svojej formy dá spevniť dvoma spôsobmi. Jedným z nich je čakra akou je tvorený, čo je úzko prepojené aj s množstvom energie nato vynaloženej. Druhým spôsobom ako meč spevniť je masa kovu, ktorá je na ňom nabalená. Unikátnou stránkou meča a jeho užívateľa je aj možnosť neustále uspôsobovať jeho váhu v boji tak, že sa môže stať ľahkým ako pierko v momente keď putuje vzduchom a ťažším než stovka mečov pri údere oceli na oceľ čím drtí svojho protivníka pod ťarchou svojej brutálnej váhy.Magnet Release

Element, ktorého sila sa ku mne perfektne hodí.


- POPIS KEKEI GENKAI -
Jiton (磁遁, Magnetický element) je jednou z rozšírených elementárnych podstát predávaný výhradne v pokrvnej línii. Vzniká spojením dvoch z piatich základných živlov. V starých časoch, keď sa o tejto podstate ešte toľko nevedelo ho ľudia z rodu Takari zvykli nazývať Jishaku Ninpō (磁石忍法, Magnetické Ninja Umenie), dnes je už však táto schopnosť známa len ako živel magnetizmu. Samotná podstata má mnohonásobného využitia a je len na užívateľoch ako s touto vrodenou silou dokážu narábať. Aj táto schopnosť je totiž len tak silná jak silný je človek, ktorý s ňou manipuluje. Element teda prevádza čakru do magnetických síl a objektov, čím odhaľuje nové možnosti v jutsu ako takom. Je ovládateľný aj pomocou vôle či mysle a preto poskytuje absolútnu nadvládu nad kovom, ktorý je ovplyvniteľný magnetizmom a teda aj čakrou užívateľa. Okrem toho je Jiton schopný posilniť samotný proces magnetizmu ale v prvom rade ho vytvára umelo. Pre majiteľa elementu je dôležité mať vysokú zásobu čakry, pretože čím jej má viac tím silnejšie sú techniky spojené so živlom. Jiton je teda elementom magnetizmu a jeho využitie spočíva predovšetkým v kontrole nad kovom. Pomocou elementu je možné s ním ľubovoľne manipulovať podľa vôle za pomoci mentálnej energie. Schopnosť využívania tejto kekei genkai sa viaže aj na emocionálny stav a preto je dôležité kontrolovať či už svoju emocionálnu stránku alebo úroveň sústredenia sa. V spojení s pokrvnou schopnosťou sa tiahne aj celá rada sekundárnych síl a oblasť v ktorej pôsobí magnetická sila sa zvykne nazývať Jiba (磁場, Magnetické pole).


- SCHOPNOSTI KEKEI GENKAI -
Pokrvnou líniou predávaná schopnosť Jiton umožňuje ovládať kov v jeho rôznorodej forme. Magnetický element umožňuje kov plne kontrolovať, meniť a manipulovať s ním podľa predstáv užívateľa. Okrem ovládania kovu majú pokrvný dediči aj schopnosť takzvaného zmyslu Jiki Kankaku (磁気感覚, Magnetický zmysel)  vďaka ktorému vycítia akýkoľvek kov ovládateľný Jitonom na ohromne veľké vzdialenosti. Tento zmysel je tak silný, že jeho používateľ dokáže získavať stovky až tisíce informácií z veľkého počtu miest v reálnom čase a podobne tak vycítiť aj prítomnosť rôznej čakry v predmete. Pomocou magnetických vĺn je možné napokon dohľadať akýkoľvek kov či už je v pohybe alebo stagnuje čím poskytuje táto schopnosť aj orientáciu na úplne neznámom prostredí. Jednou z ďalších schopností je tkz. Jiki Baichi (培地, Magnetické médium). Vďaka tejto schopnosti je možné vkladať svoju magnetickú čakru do rôznorodého kovu, tak aby následne dokázala demonštrovať aj tie najzložitejšie príkazy sama od seba. Využitie tohto média je zvlášť výhodné nakoľko je to samovoľný proces, ktorý sa môže spustiť podľa želaní užívateľa aj bez jeho priamej prítomnosti. Vo využívaní tak mocného elementu ako je Jiton však platí jedno a to nasledujúce pravidlo. Vzdialenosť, sila, odpor a celková hmotnosť to všetko ovplyvňuje manipuláciu so samotným magnetizmom, čo je dôvodom prečo je pre užívateľa dôležité neustále rozvíjať vlastnú zásobu čakry a súčasne sa s ňou naučiť veľmi efektívne pracovať.

Toshi Takari Tt_picture_copyright_zps89aae532


Naposledy upravil Marwin dne September 25th 2014, 11:18, celkově upraveno 57 krát
Návrat nahoru Goto down
http://marwin.forumczech.com
Marwin
Game Master
Game Master
Marwin

Počet Příspěvků : 2496
Věk : 27

Toshi Takari Empty
PříspěvekPředmět: Re: Toshi Takari   Toshi Takari EmptySeptember 3rd 2012, 08:51

Takari Story


- Zhrnutie minulosti -


Tao z rodu Takari sa narodil v severných krajinách Kuroi Tenkoku v ruinách železného mesta Tetsuichi v deň, keď bolo do základov vyplienené a zmenené v prach. Jeho otec padol v boji a nikdy syna nepoznal, matka zomrela pri pôrode. O výchovu chlapca sa staral neznámy priateľ rodiny, ktorý ho v detskom veku napokon ponechal v jednej z aktívnych vojnových oblastí odkiaľ bol následné umiestnený do sirotčinca z ktorého rekrutovali. Neskôr bol chlapec vybraný do zvláštneho programu pre nadaných shinobi, kde z neho mali vychovať dokonalú zbraň. V priebehu rokov boli všetky zbytočné emócie výcvikom potlačené a skôr než sa naučil čokoľvek iné dokázal bojovať. Už vo svojich 7 rokoch prebudil pokrvnú schopnosť svojej rodiny a až do týchto dní nemal žiadne krstné meno okrem priezviska. Neskôr ho začali oslovovať Toshi a toto meno používa dodnes. Včasný bojový výcvik mu dal veľmi bohaté skúsenosti s rôznymi protivníkmi. Chlapec bol napokon vybraný do osobnej jednotky muža menom Seiji Yagiri, ktorý utiekol z boja pre ríšu a vzal ho so sebou. O jeho narodení a službe pre vlasť neexistovali nikdy žiadne spisy. V tomto období bol už Takari plne bez pocitov schopný jedine vykonávať rozkazy nadriadeného a preto v tom nevnímal nič zlé, pokiaľ jeho život slúžil tak ako mal. Počas uplynulých rokov sa zdokonaľoval vo svojom remesle až do doby než padli všetci jeho známi. Neskôr sa dostáva pod ochranné krídla muža menom Takuma a jeho spoločníka Jinpachi Katsura. Tí si uvedomujú potenciál a cenu dieťaťa s tak vzácnou pokrvnou línou a preto sa Toshimu dostáva o niečo väčšej starostlivosti než v minulosti. Vo svojich desiatich rokoch sa naučil čítať aj písať a spolu s novým pánom Takumim, ktorý sa venoval čiernemu obchodu precestoval väčšinu sveta ako jeho ochranca - spojenec. Istý čas sa Toshimu dostalo omnoho pohodlnejšieho a lepšieho života až do doby než si konečne začal uvedomovať, že nemá kontrolu nad vlastným životom. Tu začína chápať, že už ho nie je možné naďalej ovládať a nijako kontrolovať... stal sa dostatočne silným jak po fyzickej tak aj psychickej stránke nato aby opustil túto biednu existenciu a tak utiekol. Putoval veľmi ďaleko až napokon skončil v neutrálnej ríši, kde spoznal dvoch mladých shinobi podobných jemu. Taktiež boli bez rodičov a vyrastali v neustálych bitkách medzi národmi, napriek všetkému boli Sosuke Kuro a Sachiko Misoka iní, boli šťastnejší a tím mali niečo, čo on nikdy nepoznal aj to bolo rozhodujúcim faktorom vďaka ktorému sa k nim pridal a priblížil sa k priateľstvu tak blízko ako len ten čas mohol. Prešli celé štyri roky a Toshi Takari sa zmenil. Už to nebol ten chlapec, ktorého dokázal niekto ovládať, bol vyrovnaný, silný a neovládateľný. Do istej miery dokázal cítiť avšak nikdy plne nepochopil lásku či nenávisť, napriek tomu sa jeho život razantne zlepšil až do dňa, keď vo veku 15 rokov zomrela Sachiko Toshiho rukou. Následne sa medzi Sosukem a Toshim rozpútal boj z ktorého odišiel Takari ako víťaz pričom svojho protivníka nechal žiť. O pár mesiacov neskôr sa stál pred bránami mesta Sanctum pod ktorými hľadal nový život, za ktorými môže zanechať minulosť minulosťou a žiť pre budúcnosť.
Prológ


- Zrodenie -


Dážď stekajúc po tvári a búrka prinášajúca toľko zlého v túto neskorú hodinu akoby sa samotná príroda snažila poprieť tento okamih plný utrpenia a beznádeje. Žiadne zaváhanie a žiadna myšlienka existovala len jediná možnosť, jediné východisko. Splniť rozkaz a dokončiť tím svoju úlohu. Len letmý a takmer nebadateľný pohyb zápästím do strany znamenal koniec pre toho koho život mu teraz ležal v rukách. Okamžitá, rýchla a plná utrpenia pre druhých, presne taká bola smrť. Pre mnohých svojho remesla to bol nezabudnuteľný pocit moci aspoň tak to jemu podobní tvrdili. Mýlili sa. Necítil vôbec nič. Krv vytryskla do noci a pokryla snehovo-biele vlasy chlapca podobne ako aj bordový plášť zahaľujúci jeho. To bolo po prvý krát v živote, čo si čepeľ jeho noža rozhodla vyžiadať nevinný život. Emócie tu neboli na mieste a tak sa len obrátil na svojho pána s bezduchým výrazom v očiach. Obrátil sa na muža pred ktorým kľačali deti muža, ktorého práve popravil. Ich plač a prosby však neboli vypočuté. Na prvý pohľad boli tie deti presne také ako on, avšak to bola len ilúzia očí toho, kto nedokázal nahliadnuť do duše človeka. Keď príbuzní pozdvihli svoje hlavy aby sa pozreli na vraha matky boli plný zúfalstva a v sálala z nich nenávisť, pohŕdanie ale to ten chlapec naproti nim nevnímal. Chápal len, že spravil niečo čoho by mal ľutovať ale neplnil len rozkazy? Ich prázdne oči sa dívali naň a odrazu v nich bolo omnoho viac života než pred malou chvíľkou, ich emócie vyplávali na povrch. Na druhú stranu on pôsobil viac ako nástroj než ako človek.  Bezduchý pohľad bez života doslova pohlcoval všetko a všetkých v dohľade akoby si žiadal byť videný. Čo sa asi odohrávalo v hlave onoho chlapca? Oddiel jednotky sa pohol nasledujúc svojho veliteľa, tak pomaly podišiel k svojím rovesníkom a ukončil ich životy ešte rýchlejšie než ten posledný, ktorý vzal a tak sa zrodil Toshi Takari.
Mrazivý sever


- Kapitola I -


„Mali by sme sa vydať späť“ zamrmlal Jinpachi svoju obavu uprostred noci, keď temné lesy v severných horách začínala pohlcovať tma. Čím ďalej sme sa drali útrobami tejto bohom zabudnutej krajiny, tím bolo chladnejšie akoby nám na chrbát dýchala samotná smrť. „Je to snáď strach z mŕtvych, čo zatemňuje Váš úsudok, pane?“ ozval sa hlas mladíka, ktorého vek by sa mohol vynásobiť tromi a stále by nedosiahol veku svojho spoločníka. Jinpachi na uštipačnú otázku nereagoval ničím iným ako odfrknutím. Bol už dostatočne starý nato, aby takéto hašterenie prenechal mladším. „Pred nami je ešte dlhá cesta a posledné tri jednotky sú nám v pätách, skutočne by sme mali zvážiť všetky možnosti“ zhodnotil muž, ktorý už za sebou nejaké tie skúsenosti určite mal a pokračoval podceňujúc schopnosti chlapca „stále je ťažké uveriť, že poslali také mláďa ako si ty. Akú ochranu mi už len ty môžeš poskytnúť?“  skôr než sa však dostalo k odpovedi sa mladý Toshi rozbehol brodiac sa snehom vpred. Až po pár desiatkach metrov, kde za sebou nechal spoločníka padol na kolenami k zamrznutej zemi. V momente ako sa za ním dovláčil aj Jinpachi, tak sa jeho pohľadu naskytlo nevítaného pohľadu. Ľudia ležali na ľadovej zemi hôr. Boli ich desiatky a Toshi sa skláňal nad jedným z nich. Nie však preto, aby vzdal mŕtvemu hold. „Zabili ich?“ opýtal sa stroho. V momente, čo chlapec obral mŕtveho o všetky potrebné veci len pokrútil hlavou. „Tohto poznám je z jednotky v ktorej mi dali výcvik ale neprišiel o život v boji, toto má oveľa horší pôvod... mráz" pod malej odmlke pokračoval všimnúc si nechápavý pohľad staršieho muža. „Mali sme sa stretnúť za hrebeňom hôr, predpokladám teda že v noci nerozložili oheň zo strachu pred odhalením. Videl som už ľudí zamrznúť predtým. Každý vraví o nepriateľských shinobi v tejto oblasti ale skutočným nepriateľom je mráz. Prikradne sa za vás tichšie než samotná smrť. Najskôr sa chvejete, cvakajú vám zuby, podupávate nohami a snívate o krásne vriacich plameňoch. Páli to, áno. Nič nepáli tak ako mráz. Ale len chvíľu. Potom sa dostane k našim chrbtom a začne nás naplňovať a potom už nemáš vôľu s tím bojovať. Zoslabneš, padne na teba veľká únava a všetko sa začína strácať. Následne je to ako klesanie do hlbín teplého mora. Bezbolestné, pokojné" dokončil pričom vedel presne o čom hovorí. Nebolo to zas tak dávno, čo takmer prišiel o život podobným spôsobom. Pred rokom ho v horách odchytili ako zabíja miestnu zver na nepriateľskom území. V ten deň ho vytlačili do hôr, kde musel stráviť takmer dva týždne aby sa mu dostalo bezpečného návratu. Bolo to len pochabé šťastie, ktoré ho vytrhlo zo drápov smrti tohto kraja. „Pokračujeme“ prehovoril opäť a prekročil mŕtve tele bez úcty, či spomienok sa tak obaja vydali hlbšie do útrob snežných lesov mrazivého severu.


O niekoľko dní v ruinách hradu starého sveta pri mohutnom kamennom krbe vysedával muž. Zatiaľ muži pod jeho velením vonku zamŕzali v stanoch on si doprial teplo a pohodlie kedysi slávnej nateraz už dávno opustenej pevnosti. „Už som ťa pokladal za mŕtveho priateľu“ šepol keď vchodom prešiel muž jeho veku spolu s mladým zašpineným chlapcom. So zaschnutou krvou na čepeliach ich katán a oblečení pod ktorým už niekoľko dní mrzli na kosť stáli pred týmto mužom. Seiji Yagiri vstal a následne sa im obrátil tvárou v tvár bez akéhokoľvek rešpektu alebo slov vďaky zachytil malú krabičku, ktorú mu hodil Jinpachi. Nahliadol do nej so spokojnosťou a odložil ju niekam do útrob plášťa. Yagiri bol mužom, ktorý pred mnohými rokmi dezertoval zo špeciálne vytvoreného týmu v jednej z ríš. Od tej doby viedol úspešný biznis ako tomu zvykol vravievať on. Využil svojej prefíkanosti so schopnosťami a za pár rokov vytvoril jednotku vražedných deciek pod svojím velením.  Prevažne ich bral zo spustošených vojnových oblastí, kde nikomu nechýbali. Neskôr tento takzvaný podnik rozšíril a začal najímať rôzne kriminálne živly z celého sveta do svojich služieb a dnes mu patrila jedna z najnebezpečnejších vecí neutrálnej ríše, tou vecou bola vernosť tých, ktorým ríše bojmi medzi sebou vzali domovy. Pod kontrolou mal väčšinu severných hraníc  a doposiaľ ho nechytili práve vďaka samotným horám, ktoré on a jeho ľudia poznali dokonale precízne. „Meškáte“ odvrkol a kývol hlavou načo z tieňa vystúpili dvaja starší chlapci od Toshiho a donútili ho kopom do nôh pokľaknúť, hoc by trebárs stačilo len požiadať.  Jinpachi reagoval trochu inštinktívne a zachytil ruku jedného z tých, čo držali chlapca skôr než mu stihla zovrieť hrdlo. Keď si však uvedomil svoju chybu ruku okamžite pustil. Seiji sa nad tím hlasne zasmial ale veľmi rýchlo sa jeho tón hlasu zmenil na ešte chladnejší než pri poslednom slove „chceš sa vážne pliesť do záležitostí, ktorým nerozumieš Jinpachi? Vieš kto som a ako sa vysporiadam s každým kto bráni môjmu právu. Tento pes“ odmerane a zhnusene kývol hlavou k Toshimu pričom následne pokračoval „si nesplnil svoju úlohu tak ako mal. Ale máš pravdu, len málo z mojich ľudí by ťa dokázalo prepraviť bezpečne cez hory, to sa mu musí nechať. Vskutku bol som to ja, kto mu dal potrebnú motiváciu a výcvik. Obchod je u konca, teraz sa mi straťte obaja z očí.“ V ten večer Jinpachi Katsuro opustil hranice a Toshi? Už sa opäť vytratil na miesto, kde nachádzal pokoj a mohol pozorovať krajinu.


Nasledujúci deň bol ešte chladnejší než predchádzajúci. Obloha potemnela do noci aj cez samotný deň, žeby si každý skúsený stopár musel dávať pozor aj na vlastný tieň. Vietor naplnený studeným snehom bičoval do očí a znižoval viditeľnosť. Snehová búrka dosahovala svojho maxima a jasne dávala najavo všetkým, že nič nie je zadarmo. Seiji Yagiri a teda aj pán Takari Toshiho sa vydal spolu s troma desiatkami mladých shinobi oplývajúc určitými schopnosťami k ďalšej vesnici hrozivého severu. Predchádzajúca zákazka mu umožnila zabezpečiť dostatočné zdroje,  aby mohol ovládnuť ďalšiu časť tohto studeného kúska sveta, tento krát však zasahoval už z neutrálnej do temnej ríše a jak doslova, tak obrazne sa pohyboval po veľmi tenkom ľade ako sa zvyklo vravievať. Cestu k cieľu to nezvládli hneď traja z nich, avšak pre pána Yagiriho sa jednalo len o prijateľné a rovnako tak bezcenné straty. Na dohľad mu ležal nový kus zeme a jeho chamtivosť zatemnila jeho logiku. Napokon dorazili do cieľa. Na hlavnom námestí vládla rovnako zdrvujúca zima ako všade naokolo. Už po samotnom príchode však nebolo všetko v poriadku. Vesnica zívala prázdnotou a chýbal jej akýkoľvek náznak života, či už v jej uliciach alebo domovoch. „Žiadny oheň“ šepol Toshi v tichosti pre seba nakoľko spozoroval veľké ohnisko posiate snehom. Srdce v hrudníku sa mu zastavilo a na okamih sa ani neodvažoval dýchať. Mesačné svetlo dopadlo priamo na mýtinu v ktorej sa nachádzali domovy neprítomných obyvateľov a následne mesiac posvietil aj na ohnisko, snehom pokrytý prístrešok, na veľkú skalu a zamrznutý potok. Všetko naznačovalo tomu, že to tu pred pár hodinami všetci opustili. „So mnou“ poručil Yagari svojmu pobočníkovi a tak sa na malý okamih vzdialil od svojich jednotiek a Toshiho. Bolo to rýchle. Z temnoty lesa súbežne ako mraky na oblohe zakryli žiaru mesiaca stál tam. Muž s maskou dva stopy vysoký držiac v ruke meč sa náhle objavil pred Seiji Yagarim. Jeho pobočník sa len skácal k zemi a jeho krv vytryskla do noci. Ako prišiel o život nevedel ani on sám pretože rýchlosť ktorou sa to stalo nebolo možné jeho očami zachytiť. Bez otázok, bez zľutovania, bez emócií. Krčnú tepnu zasiahla čepeľ pokrytá mrazom, druhý úder oddelil hlavu od tela. Skôr než sa náš pán spamätal bol koniec. „Dezertér ríše Seiji Yagari, obvinený z vlastizrady bol ste týmto odsúdený k smrti mečom a rovnako krutý osud, tak stihne všetkých ktorí sa podieľali na oddelení severu pod vašu diktatúrnu vládu“ dokončil predslov potom, ako aj tie posledné kvapky krvi opustili jeho mŕtve telo. Muž ktorý pripravil o život svoj cieľ obrátil pohľad smerom k malej armáde shinobi a spravil krok vpred. „Zostaň, kde si !!!“ skríkol Toshiho spolubojovník. Strach zatemnil jeho zmysly. Toshi tam stál ako obarený. Jeho pán bol mŕtvy a nech by to už bolo akokoľvek, dnes by ho nedokázal nikto ochrániť. Nedalo sa povedať, že by za jeho smrť cítil vinu on, totiž necítil vôbec nič, na rozdiel od ostatných naokolo v ktorých začínala prevládať panika. Z lesa sa začínalo ozývať šušťanie lístia a okolitá krajina sa ponorila do ticha podobne ako aj malá vesnica. Protivníci sa za ten čas museli rozptýliť a obkolesiť ich. Chlapec, ktorý pred malým okamihom vykríkol dostal zásah mečom, tak obratne že by ste sotva dokázali postrehnúť akýkoľvek odpor. Následne zranený spadol k zemi a nepriateľský kruh okolo nich sa začínal zužovať hoci ich bolo omnoho menej ich sila bola ohromná. „Uááá!!!“ zreval najstarší z nás a následne sa bojový duch zvyšných 29-tich prejavil. Rozbehli sme sa vpred. Boj netrval dlho. Mladí shinobi padali rad radom a ich výcvik sa ukazoval nedostatočným pre bojové skúsenosti ich protivníkov. Čepeľ narážala do čepele a rinčanie zbraní sa ozývalo ako ozvena v tomto bohom zabudnutom kraji. Krvavé jatká. Ani jeden z protivníkov neprišiel o život a telá mŕtvych sa len hromadili z našich vlastných radov. Nočným lesom sa len ozval výkrik a dlhá katana sa rozpadla na stovku lesklých kúskov, v úlomky znášajúce sa k zemi ako stovka malých ihličiek. Meč Toshiho sa roztrieštil o techniku nepriateľa. Odrazilo ho to dobrých pár metrov a tak s výkrikom bolesti  klesol na kolená. Pomedzi jeho prsty sa drala krv. Tí čo doposiaľ len pozorovali podišli bližšie razantným tempom, Toshi zostal totiž posledným, čo zatiaľ žil. V mŕtvolnom tichu sa naraz všetky meče zdvihli do výšky ponad jeho hlavu a klesli k zemi. Bola by to chladnokrvná vražda, keby sa meče pod výkrikom chlapca neodrazili od jeho tela takou silou, že dokázal odsotiť majiteľov katán dobrých pätnásť metrov od seba v kruhu ako okolo neho stáli. Mladý chlapec pozdvihol hlavu, otvorené zostalo len jeho pravé oko naplnené životom akoby horelo. Následne sa jemne tvarované ruky ďalšieho prítomného letmo dotkli jeho tváre a potom prešli v stisk okolo krku. Ruky boli navlečené v rukaviciach z tej najjemnejšej kože a aj tak bol ten dotyk, tak ľadovo-chladný. Toshi sa obrátil a spozoroval tvár onoho muža, bol to Jinpachi.


Ráno sa rozodnilo do jasu a chladu, s krehkosťou, ktorá naznačovala koniec letných dní na už tak chladnom severe. Vyrazili za úsvitu, aby sa zúčastnili posledného veľtrhu v týchto studených končinách. Ten sa mal konať za hradbami susedného mesta. Cesta tam bola ešte dlhá a tak nemali na výber než vyraziť príliš skoro nato, aby sa ktokoľvek z nich mohol obstojne vyspať. Oceľové lanká držali jeho ruky pevne spútané a bez ohľadu na to akú bolesť mu spôsobovali nevydal ani jediného hláska. Vláčiac sa peši za koňom, brodiac sa snehom z ostatnými po jeho boku vedel, čo ho čaká. Jazdci opatrne volili cestu cez záveje, pátrali po pevnom podklade na snehom pokrytom, nerovnom teréne. „U bohov!“ zvolal muž na čele skupiny a zosadol z koňa. Opatrne prešiel skrz vysoký závoj snehu, kde ležal obrovský vlk. „Opatrne, bež od toho radšej preč“ ozval sa Yoroi skôr než jeho podriadený vyvedie nejakú hlúposť a následne vystúpil zo sedla. „Tá už nám neublíži, ten netvor je mŕtvy“ zhodnotil situáciu jeho strážca. Vlčica bola skutočne mŕtva a zvláštnosťou bola len jej ohromná veľkosť. „U siedmych pekiel, čo to je ? Nikdy som sa s ničím podobným nestretol“ hlesol Jinpachi a v tom po prvý krát za celé tri dni cesty prehovoril mladý chlapec Toshi. „Žiadny netvor. Vlčice tohto kraja sú väčšie a silnejšie než iné ich druhu. Sú zhlbších končín hôr. Skrotiť ich dokázali len ľudia neznámeho kraja, shinobi ktorí sú viac zvermi než ľuďmi“ dokončil a so záujmom sa díval k mŕtvej vlčici, ktorú muselo napadnúť niečo väčšie. „Takže predsa len má jazyk, tuším si mal pravdu Jin“ ozvalo sa spoza chrbta chlapca. Tsunayoshi Takumi, tak znelo meno onoho muža. „Môj život a exist...“ začal Toshi lenže v tom mu skončil ten chlapík do reči  „... moja existencia patrí len jedinému pánovi, Seiji Yagarimu“ dokončil zaň. „Opakuješ to už celé tri dni, slova nie sú meč chlapče. Tvoj pán je mŕtvy a to už nezmeníš, preto teraz patríš mne, tuto Jinpachi sa za teba prihovoril avšak aj moja trpezlivosť pozná svojich hraníc“  Takumi odvrátil zrak a popohnal svojho koňa vpred a spolu s ním sa pohla celá päťdesiat členná družina. Toshi hľadiac za mužom celkom bez akéhokoľvek prejavu emócií prehovoril tentoraz priamo na bývalého spoločníka, muža ktorý zosnoval celý plán ohľadom smrti jeho pána. „Takže obchodník Jinpachi? Skutočne ?“ zarazil sa, čím nadviazal na novú konverzáciu, ktorej výsledok sa mu zaiste nemusel páčiť. Starší muž sa len pousmial a dal sa do pohybu za oddielom popri Toshim, ktorého za sebou ťahal jeho podriadený na lane, ktoré mu zväzovalo ruky. „Som veliteľom jednotiek Tsunayoshi Takumiho, čo v podstate zahŕňa jeho ochranu a isté špecifické záujmy a.....“ nestihol dokončiť, keď mu do reči skončil chlapec „.... medzi ktoré mimo iné patria vraždy, únosy, zastrašovanie a dohody z tretími stranami. Takže to je ten Takumi ktorého Seiji tak veľmi nenávidel, ale ako ste presvedčili ich?“ preskočil rovno k pointe veci a Jinpachi napol začudovane a napoly pobavene ako to chlapcovi páli pokračoval. „Ako sme presvedčili elitných shinobi Temnej Ríše k spolupráci ? To je predsa prosté, celé to vymyslel pán Takumi. Naposledy, keď si ma videl som dal tvojmu pánovi taký obnos, že s jeho povahou bolo jasné, že sa rovno pustí do svojich hlúpych plánov. Následne už len stačilo upozorniť príslušné kontakty v neutrálnej ríši, kde potom upozornili priamo v Celeste. Razom sa z toho stala oficiálna misia schválená pobočníkom vodcu ríše a my ako tretia strana sme na tom získali slušnú odmenu beztoho, aby o nás ktokoľvek vedel. Jedno sa musí uznať a to fakt, že Takumi je v tomto génius, patrí medzi nedotknuteľných aspoň v politike feudálov a to dnes vedia všetci.“ Toshi to teraz už chápal neexistovala nikdy žiadna šanca na úspech. Títo ľudia sa pohybovali v celkom inej sfére, boli mu vzdialený ako hviezdy na oblohe jednoducho na ich formu hry nemal. Pozdvihol zrak od zeme ako dopremýšľal a položil poslednú otázku „čo bolo tou odmenou ?" Jinpachi Katsuro sa len pousmial a vyslovil to jediné, čo ho mohlo prekvapiť „to je predsa jasné, získali sme... teba.“
Cesty poznania


- Kapitola II -
Naposledy upravil Marwin dne September 20th 2014, 23:14, celkově upraveno 16 krát
Návrat nahoru Goto down
http://marwin.forumczech.com
Noctis Lucis Caelum™
Administrátor
Administrátor
Noctis Lucis Caelum™

Počet Příspěvků : 2660
Věk : 24

Toshi Takari Empty
PříspěvekPředmět: Re: Toshi Takari   Toshi Takari EmptySeptember 3rd 2012, 16:33

Toshi Takari Rolepl10
   [EXP] EXPERIENCE
     18000/25000
   [LVL] LEVEL
     5
   [EXP] EXPERIENCE
     650/1000
   [TP] TALENT POINTS
     7   [SP] STAT POINT
     0

   [RAT] ARENA RATING
     0
   [AP] ARENA POINTS
     0
Toshi Takari Statis11
   [NIN] NINJUTSU
     2
   [USER] NINJUTSU MASTERY
     3
   [GEN] GENJUTSU
     0
   [NOVICE] GENJUTSU MASTERY
     1
   [TAI] TAIJUTSU
     0
   [NOVICE] TAIJUTSU MASTERY
     1


   [STR] STRENGTH
     6
   [NONE] STRENGTH MASTERY
     0
   [END] ENDURANCE
     0
   [NONE] ENDURANCE MASTERY
     0
   [INT] INTELIGENCE
     6
   [LOW] INTELIGENCE MASTERY
     1
   [PER] PERCEPTION
      0
   [NONE] PERCEPTION MASTERY
     0
   [AGI] AGILITY
     0
   [NONE] AGILITY MASTERY
     0Návrat nahoru Goto down
http://narutochronicles.forumczech.com
Sponsored content
Toshi Takari Empty
PříspěvekPředmět: Re: Toshi Takari   Toshi Takari Empty

Návrat nahoru Goto down
 

Toshi Takari

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
 :: Ingame Informace :: Seznam Charakterů-