~ Naruto: Element's Chronicles ~
 
PříjemPortálLatest imagesRegistracePřihlášení
Vítejte na Naruto Chronicles (NCH). Internetovém fóru zaměřeném na hraní text rpg hry na námět známého anime & mangy Naruto. Všichni noví hráči jsou vítáni! Pro nováčka doporučuji topic S&S.
 

Share
 

 Pochvaly a to ostatní

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Goto down 
AutorZpráva
Noctis Lucis Caelum™
Administrátor
Administrátor
Noctis Lucis Caelum™

Počet Příspěvků : 2660
Věk : 29

Pochvaly a to ostatní Empty
PříspěvekPředmět: Pochvaly a to ostatní   Pochvaly a to ostatní EmptySeptember 15th 2012, 16:41


Pochvaly a to ostatní


administrativa
Přesně tak, jak vám již určitě jméno tohoto oznámení velice dobře napovědělo, jedná se o jistý druh zpětné vazby na vaši zpětnou vazbu v debatě o hře. Jak jsem se tak pročítal těmi slohovými útvary, které jste tam někteří zvládli stvořit, tak jsem tam zahlédl primární stížnosti hlavně na A) přehnanost (summon, jutsu) B) zmírnění systému.

Prvně se zaměřím na Ačko, do toho jsem zahrnul v podstatě stížnosti hlavně o přehnanosti některých summonů a následně přehnanosti některých technik. Začnu tedy se Summony, jak jistě víte, každého summona musíte sami chytit a v 90% případů to není právě jednoduché, navíc tam vaše postava v podstatě může zemřít i bez povolení. Summoni jsou ve hře nastaveni tak, aby byly pro každou kategorii hráčů, tedy jak pro slabé, tak i pro ty, kteří touží po něčem extra (i když jsem se snažil dát každému summonovi něco specifického). Takže ano, někteří summoni jsou za hranicemi klasických summonů, to je pravda, ale to není potřeba řešit, protože pokud už někdo odchytí takového summona, tak bude i bez toho dostatečně silný. Silové gradaci postav se nedá zabránit a jak se hra a charaktery vyvíjí, tak se vyvíjí samozřejmě i jejich síla. I přes to, že vám mohou někteří summoni přijít OP, tak ano, jsou... ale nejsou neporazitelní a rozhodně vás mohu ujistit, že ani jeden ze summonů nedokáže porazit žádnou výraznější příběhovou NPC postavu. Summoni jsou bráni jakožto nedílní součást shinobiho a pokud nedokáže daný člověk za summona správně psát, tak i ten nejsilnější summon bude v jeho podání slaboch. Nakonec chci říct, že každý ze summonů je nastaven tak, že má přirozeného rivala a též slabinu, na to však musíte přijít sami, já vám to říkat nehodlám.

Co se týče technik/jutsu. Ano, dokážu povolit i dostatečně silnou techniku někomu, kdo nehraje moc dlouho dobu, ale má to několik podmínek, každý má svou specializaci a je omezen pouze na ní, nemůžete mít něco silného z toho a ještě něco silnějšího z toho, to je pravidlo rovnováhy, které se mi zatím dokonale osvědčilo. Když aplikujeme toto pravidlo například na pečetící techniky, tak ano, jsou ve většině případů velice mocné, ale jejich uživatel nedokáže ovládnout nic jako genjutsu, taijutsu či dokonce elementární ninjutsu, jeho postava je omezená jen a pouze na fuinjutsu a kekkai ninjutsu, takže si myslím, že je více než na místě dovolit silnější techniky, zvláště, když i autor prezentoval samotné umění pečetí jako něco velice obávaného. To, že dokáže někdo, kdo prakticky vyšel s postavou akorát do hry odrovnat i někoho, kdo tu je dlouho je neadekvátní a irelevantní obhajoba, jak jsem již řekl, každá věc má slabinu proti jiné věci, kdybychom zde například měli charakter zkušeného šermíře a někdo s magnetismem by akorát vyšel z akademie, tak má prostě šermíř smůlu, to je přirozená nevýhoda. Stejně tak pokud je nová postava s genjutsu a jde proti někomu s ninjutsu či taijutsu, tak může být postava jakkoliv zkušená, ale stejně se nedokáže z genjutsu dostat. Pokud chcete aplikovat toto na fuinjutsu či kekkai ninjutsu, tak například lidé s taijutsu jsou povětšinou oproti těmto technikám plně imunní, vzhledem k jejich ninjutsu základu (fuinjutsu i kekkai ninjutsu samozřejmě využívá chakru a její manipulaci). Takže, ano, když se to tak vezme, tak to je silné, ale tak je to se vším, každý zde má výhodu proti někomu a naopak nevýhodu proti někomu jinému, nikdo nemůže být dokonalý ve všem (pokud nepochází z klanu Senju).

Teď se zaměřím na třetí část stížností, což byla jistá forma umírnění přijímání charakterů, nebudu vám lhát, rozhodl jsem se, že budu o něco málo mírnější, než jsem byl kdysi, ale nelituji toho. Stále platí pravidlo o charakteru a někdo, kdo neumí napsat správně ani ahoj rozhodně nedostane něco silného, dostáváme se opět k fuinjutsu a kekkai ninjutsu, v tomto směru vůbec nechápu vaši stížnost. Jak fuinjutsu,tak kekkai ninjutsu není v seznamu zakázaných technik, dovolil bych to komukoli, jakémukoli nováčkovi, to, že získal ten uživatel tak mocnou techniku se následně již odvozuje od jeho postů, jeho charakterů, komunikace s administrátory & hráči a podobně, ale jinak jak fuinjutsu,tak ani kekkai ninjutsu nejsou jakkoliv zakázány. Co se týče Jiongu, nikdy jsem neměl s tím kekkei genkai nějaký větší problém, v seznamu je proto, aby si to nedal každý druhý blbec, co sem přijde a tomu uživateli jsem to dovolil pouze na základě toho, že jsem viděl, co je schopen sepsat a hlavně jak je schopen to sepsat. To, že vy jste to měli těžší je pravda, ale taky za to máte slušnou odměnu, pouze díky tomu, co jsem z vás JÁ udělal teď píšete tak pěkně jak píšete, máte pocit, že kdyby jste se nacházeli na fóru o ničem, měli by jste potřebu psát pěkně a graficky upravovat charaktery? Pochybuji, moje podmínky na začátku byly stanoveny jen a pouze proto, že jsem potřeboval pevnou základnu hráčů, kteří mne nezklamou, nic víc a nic míň. Možná si teď myslíte, že kdyby jste přišli později, měli by jste to lehčí a to máte asi pravdu, ale znáte mě, každá negativní věc má i pozitivní stranu (alespoň u mne) a tak, aby jste si nepřišli jakožto někdo, koho jsem si "cvičil" aby se mi stal pevnou hráčskou základnou jsem každé postavě, která takto začínala stvořil unikátní osobní příběh, který je však pevně navázán na hlavní příběhovou linii, více než ostatní charaktery. Sami víte moc dobře, že ode mě nemáte nic nalajnováno, vyvíjíte se (respektive vaše postava) tak, jak chcete a podle situace, která nastane. Tím nechci odradit ostatní hráče, to v žádném případě, každý z vás má možnost ovlivnit hlavní příběh, je to něco, co má statickou pouze základnu, na tu však stavíte vy svými činy a skutky. Též chci ostatní (nováčky) upozornit, že váš osobní příběh nebudu mít vymyšlený za jednu noc (teda, pokud nebudu mít záchvat tvořivosti) a nějakou dobu mi trvá sestavit komplexní příběh, který navíc bude logicky podložen pro vaši postavu, proto se snažím váš charakter co nejlépe poznat, než se do něčeho pustím, tak se nestrachujte.

A nakonec, už i tak je to moc dlouhý, tak se to budu snažit co nejvíc zkrátit, nemyslete si, že vnímám jen to negativní, jsem samozřejmě velice rád za vaši pozitivní zpětnou vazbu, ale primární je pro mne pouze ta negativní, abych věděl, co se mám snažit vylepšit či popřípadě vysvětlit z mého pohledu. Jsem rád za vaše negativní i pozitivní ohlasy i za čas, který jste obětovali pro sepsání těch slohů (dobře... pomlčím). To je ode mne vše, snad jen, díky za to, že jste mne nezklamali a skutečně jste se mi stali pevnou hráčskou základnou, teď už je ale jedna ráno a já zejtra píšu z chemie, takže dobrou.
Noctis Lucis Caelum15. září 2012

Návrat nahoru Goto down
https://narutochronicles.forumczech.com
 

Pochvaly a to ostatní

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
 :: Obecné Informace :: Oznámení-