~ Naruto: Element's Chronicles ~
 
PříjemPortálRegistracePřihlášení
Vítejte na Naruto Chronicles (NCH). Internetovém fóru zaměřeném na hraní text rpg hry na námět známého anime & mangy Naruto. Všichni noví hráči jsou vítáni! Pro nováčka doporučuji topic S&S.
 

Share
 

 Specializace

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Goto down 
AutorZpráva
Noctis Lucis Caelum™
Administrátor
Administrátor
Noctis Lucis Caelum™

Počet Příspěvků : 2660
Věk : 24

Specializace Empty
PříspěvekPředmět: Specializace   Specializace EmptyJune 15th 2012, 21:59

Specializace

Specializace je jeden ze tří systémů charakterů na našem fóru. Jedná se o velice unikátní systém rozdělování schopností charakteru díky kterému se udržuje na fóru silová rovnost mezi všemi a není možné, aby vznikl charakter s nevyrovnanými schopnostmi. Specializace určuje stejně jako statistika charakteru, kterým směrem v oblasti schopností se charakter vydá a určuje ho. Uživatel si specializaci určuje při tvoření charakteru a v průběhu celé hry to potom ovlivňuje veškeré jeho schopnosti. Specializace má tři odvětví - ninjutsu, genjutsu a taijutsu a každý charakter se může od začátku specializovat pouze na jedno odvětví! Ke specializaci patří ještě takzvané zaměření, což je sekundární systém zajišťující hlubší schopnosti spadající pod určité odvětví. Zaměření dává charakteru větší sílu v oblasti daného odvětví a dovoluje mu učení specifických technik. Každý charakter se může naučit pouze takové zaměření, které spadá pod jeho specializaci! Existují určité výjimky v systému, které zaručují charakteru specializací na víc odvětví, to jsou například specifická kekkei genkai, hiden či unikátní vlastnosti/schopnosti.

Kromě schopností spadajících čistě pod určitou specializaci či zaměření existuje ještě oddělená skupina tzv. Obecných schopností, které se může naučit charakter spadající téměř pod jakoukoli specializaci či jsou to schopnosti, které ovládá každý charakter bez ohledu na svou specializaci již od začátku. Mezi tyto schopnosti patří například Kuchiyose no Jutsu, Iryō Ninjutsu a mnoho dalšího. I tyto schopnosti mají však své specifické požadavky a nemůže se naučit kdokoli bez ohledu na fakta charakteru. Kompletní seznam obecných schopností najdete pod soupisem specializací a zaměření.


SPECIALIZACE & ZAMĚŘENÍ

OBECNÉ SCHOPNOSTI


Naposledy upravil Noctis Lucis Caelum™ dne September 11th 2014, 12:35, celkově upraveno 5 krát
Návrat nahoru Goto down
http://narutochronicles.forumczech.com
Noctis Lucis Caelum™
Administrátor
Administrátor
Noctis Lucis Caelum™

Počet Příspěvků : 2660
Věk : 24

Specializace Empty
PříspěvekPředmět: Re: Specializace   Specializace EmptySeptember 11th 2014, 09:18

ZÁKLADNÍ KATEGORIE
kompletní seznam všech základních kategorií jutsu všetně popisu

NINJUTSU
Ninjutsu (忍術, Technika Ninji) je jeden ze základních druhů boje. Uživatelé ninjutsu jsou zpravidla znalí v oblasti manipulace s chakrou, při ninjutsu se používají dvě základní transformace a to jest manipulace tvaru a podstaty, přičemž je extrémně vzácné používat obě dvě naráz v jedné technice. Manipulace tvaru spočívá v kontrole velikosti, pohybu či dokonce rozsahu techniky. Manipulace podstaty spočívá v tom, že je shinobi schopen změnit podstatu své chakry na elementární, čímž je schopen používat elementární ninjutsu.


TAIJUTSU
Taijutsu (体術, Technika Těla) je jeden ze základních druhů boje. Uživatelé taijutsu jsou zpravidla nejméně znalí a schopní v oblasti kontroly a manipulace s chakrou. Taijutsu spočívá primárně ve chvatech či bojových pohybech uživatele a jedná se převážně o klasické schopnosti, byť lidí specializující se na taijutsu mohou dosáhnout daleko za hranice. Na taijutsu zpravidla nejsou potřeba pečetě, jakožto spíše různé bojové pozice. Taijutsu nevyžaduje téměř žádnou chakru, byť může být chakra použita na zesílení.


GENJUTSU
Genjutsu (幻術, Technika Iluzí) je jeden ze základních druhů boje. Uživatelé genjutsu jsou zpravidla velice schopní v oblasti kontroly chakry. Genjutsu v podstatě funguje tak, že uživatel dokáže svou vlastní chakrou měnit tok chakry v tenketsu nacházejících se v mozku, konkrétně v prosencephalonu a tím přímo ovlivňovat nervovou soustavu tak, že dokáže ovlivňovat pět smyslů a tvořit iluze. Právě díky tomuto faktu genjutsu platí pouze na stvoření s chakrou s výjimkou všech druhů kikaichū, kteří jsou imunní.


NINTAIJUTSU
Nintaijutsu (忍体術, Technika Ninja Těla) je jeden ze základních druhů boje. Uživatelé nintaijutsu jsou zpravidla velice mocní jak v ninjutsu tak v taijutsu, i když se jejich specializace v oblasti ninjutsu zaměřuje spíše na manipulaci s podstatou. Nintaijutsu kombinuje ninjutsu a taijutsu na úplně nové úrovni, čímž vznikají velice nebezpečné techniky. Ninjutsu zpravidla funguje na principu toho, že uživatel pomocí nějakého ninjutsu, nejčastěji elementárního ovlivňuje své vlastní tělo a tak tvoří v podstatě novou techniku.ODVOZENÉ KATEGORIE
kompletní seznam všech podkategorií jutsu všetně popisu

CHAKURA NAGASHI
Chakura Nagashi (チャクラ流し, Tok Chakry) je podkategorie spadající pod Ninjutsu. Chakura Nagashi dovolí uživateli vložit svou chakru do zbraně, která je ukována ze speciálního chakra-vodivého kovu. Na základě toho, o jakou elementární podstatu se jedná se poté posílí určité hodnoty zbraně. Na použití Chakura Nagashi musí uživatel mít minimálně průměrnou úroveň manipulace s chakrou, aby mohl tvarovat chakru na čepeli zbraně. Též je známo, že uživatel musí držet neustále kontakt se zbraní, jinak se ztratí daný efekt.


BUNSHINJUTSU
Bunshinjutsu (分身術, Klonovací Technika) je podkategorie spadající pod Ninjutsu. Bunshinjutsu spočívá v tom, že uživatel tvoří svého klona, jehož atributy se odvíjí dle toho, jaké bunshinjutsu bylo použito. Existuje mnoho druhů klonů, od elementárních klonů až po klon tvořen pouze surovou chakrou, který je přirozeně ten nejmocnější, stejně tak jako má jako jediný systém tenketsu a je schopen používat jutsu. Na bunshinjutsu musí uživatel ovládat podle druhu bunshinjutsu určité úrovně manipulace s chakrou.


FŪINJUTSU
Fūinjutsu (封印術, Pečetící Technika) je podkategorie spadající pod Ninjutsu. Na Fūinjutsu musí uživatel ovládat na perfektní úrovni kontrolu a manipulaci s chakrou. Fūinjutsu spočívá v tom, že je uživatel schopen používat pečetě s odlišnými schopnostmi. Fūinjutsu může být velice nebezpečné kvůli možnosti zapečetit v podstatě cokoli a mistři fūinjutsu jsou velice obávaní shinobi. S Fūinjutsu se velice často pojí Kekkai Ninjutsu a občas Jikūkan Ninjutsu. Uživatelé Fūinjutsu často mají jako sekundární schopnost Chakra Sensing.


JIKŪKAN NINJUTSU
Jikūkan Ninjutsu (時空間忍術, Časoprostorová Technika) je podkategorie spadající pod Ninjutsu. Skutečná podstata Jikūkan Ninjutsu spočívá v tom, že je uživatel v závislosti na schopnostech v oblasti manipulace a kontroly chakry schopen pracovat s časem a prostorem okolo sebe. To se může jevit jako forma teleportu či dokonce možnost přenášet objekty na obrovské vzdálenosti. Mocní uživatelé Jikūkan Ninjutsu jsou velice obávaní. S Jikūkan Ninjutsu se často pojí ještě Kekkai Ninjutsu a Fūinjutsu.


IRYŌ NINJUTSU
Iryō Ninjutsu (医療忍術, Léčící Technika) je podkategorie spadající pod Ninjutsu. Uživatelé Iryō Ninjutsu jsou jedni z těch vůbec nejschopnějších uživatelů chakry, na použití Iryō Ninjutsu je totiž potřeba precizních schopností v oblastech manipulace a kontroly chakry. Uživatelé Iryō Ninjutsu jsou velice často lidé schopni kombinovat obě manipulace chakry navíc s kontrolou chakry, což je činí velice nebezpečnými nepřáteli. Uživatelé Iryō Ninjutsu velice často mají jako sekundární schopnost Chakra Sensing.


KEKKAI NINJUTSU
Kekkai Ninjutsu (結界忍術, Bariérová Technika) je podkategorie spadající pod Ninjutsu. Na Kekkai Ninjutsu je logicky potřeba ovládat dokonale manipulaci s chakrou, konkrétně manipulaci tvaru. Kekkai Ninjutsu je celkem složité na použití, primární použití Kekkai Ninjutsu je skrze fūinjutsu formující samotnou bariéru včetně jejích účinků. Existují však ještě speciální uživatelé Kekkai Ninjutsu s velice mocnou chakrou, kteří jsou schopni bariéru vztyčit bez potřeb pečetí pouze za pomocí jejich surové chakry.


KENJUTSU
Kenjutsu (剣術, Zbraňová Technika) je podkategorie spadající pod Nintaijutsu. Kenjutsu spočívá jednoduše v tom, že uživatel používá svou chakru společně s fyzickou stránkou souboje se zbraní. Uživatelé kenjutsu jsou velice nebezpeční v boji na malou až střední vzdálenost, jsou velice obratní a zbraň už je jako jejich končetina. Krom toho má většina uživatelů kenjutsu vlastní unikátní styl boje, který je činí nepředvídatelnými, někteří mistři kenjutsu jsou dokonce tak schopní, že jejich schopnostem nedokáže čelit ani Sharingan.


SENJUTSU
Senjutsu (仙術, Poustevnická Technika) je podkategorie spadající pod Ninjutsu. Senjutsu je v podstatě taková unikátní forma jutsu, i přes to, že oficiálně spadá pod ninjutsu, tak dokáže ovlivnit i taijutsu či genjutsu. Senjutsu spočívá v tom, že uživatel nekombinuje pouze spirituální a fyzickou energii, ale dokáže do ní přimíchat i přírodní energii, čímž vzniká kompletně nová forma chakry, která je o poznání mocnější a ještě k tomu v podstatě neomezená. Senjutsu dokáže posilnit téměř jakékoliv existující jutsu.
Návrat nahoru Goto down
http://narutochronicles.forumczech.com
Noctis Lucis Caelum™
Administrátor
Administrátor
Noctis Lucis Caelum™

Počet Příspěvků : 2660
Věk : 24

Specializace Empty
PříspěvekPředmět: Re: Specializace   Specializace EmptyJanuary 10th 2017, 13:45

sdfsdf
Attachments
Specializace AttachmentKostra charakteru.docx
You don't have permission to download attachments.
(17 Kb) Downloaded 3 times
Návrat nahoru Goto down
http://narutochronicles.forumczech.com
Sponsored content
Specializace Empty
PříspěvekPředmět: Re: Specializace   Specializace Empty

Návrat nahoru Goto down
 

Specializace

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
 :: Obecné Informace :: Základní Informace-