~ Naruto: Element's Chronicles ~
 
PříjemPortálRegistracePřihlášení
Vítejte na Naruto Chronicles (NCH). Internetovém fóru zaměřeném na hraní text rpg hry na námět známého anime & mangy Naruto. Všichni noví hráči jsou vítáni! Pro nováčka doporučuji topic S&S.
 

Share
 

 Hideki Nara

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Goto down 
AutorZpráva
Kawarasi
Very Important Person
Very Important Person
Kawarasi

Počet Příspěvků : 747
Věk : 23

Hideki Nara Empty
PříspěvekPředmět: Hideki Nara   Hideki Nara EmptyJune 4th 2012, 10:08

Hideki Nara HidekiNara

Too lazy to make this quote cool.

Hideki Nara Rozdellovac
• Meno: 英樹奈良 Hideki Nara
• Prezývka: Kagero
• Titul: n/a

• Hodnosť: Genin
• Rodina: 奈良 Nara

• Vek: 15
• Pohlavie: Muž
• Dátum narodenia: 5. Január
• Krvná skupina: A+

• Miesto narodenia: Sanctum, Svetlá Ríša
• Súčasný pobyt: Sanctum, Svetlá Ríša
• Theme: Sad

• Stručný opis •
Hideki je celkom zvláštny  mladý chalan, tajomný ako celý jeho klan. Nie je o ňom moc vecí známych, vie sa že patrí medzi tých vyvolených, medzi ľudí, ktorí uvideli peklo. Je jeden z mála, ktorému sa podarilo odkryť rodinné Hijutsu. Je to čistý pozorovateľ, ako väčšina z jeho klanu, ani on neustupuje zo stereotypov, ktoré sú v klane Nara známe. Má vysoké IQ, čistú myseľ, schopnú vymyslieť taktiku. On sám je jeden zvláštny taktik. Jeho taktiky sú viac menej nezmyselné, no pravého výsledku sa dočkáte až na konci. Nestará sa o názory druhých, väčšinou si všetko aj tak robí po svojom. Jeden veľký paradox, ktorý v sebe Hideki uchováva je ten, že je to dokonalý tímový hráč, no zároveň tímovú prácu nenávidí.


• Presvedčenie •
Celkom abstraktná vec, čo sa Hidekiho týka. Jeho presvedčenie by sa dalo nazvať neutrálne, a zároveň dosť pasívne. Nie je typ vlastenca, ktorý by za Svetlú Ríšu položil aj svoj vlastný život. Necíti sa vôbec ako dobrý človek, ktorí by mali byť práve vo Svetlej Ríši. Nedá sa však nazývať ani zlým, poprípade neutrálne je už moc silné slovo. Vzhľadom na jeho pasivitu, k presvedčeniu sa to celkom ťažko určuje, no celkom istotne by sa dalo povedať, že je presvedčený o tom, že v boji sa treba starať najskôr sám o seba, a potom o druhých. Aj keď by to mohlo znieť kruto, Hideki verí v to, že pokiaľ bude konať podľa jeho presvedčenia, nakoniec všetko pôjde tak, ako chce on sám. Čo sa týka viery, neverí v Boha a ani v nič nadprirodzené. Verí sám sebe, svojej taktike a ľuďom, ktorým veriť musí. Aj keď sa to na povrch nemusí zdať, Hideki má často chvíle, kedy sám seba spochybňuje, no vzhľadom na to, že je jeden z rodu Nara, tak sa snaží napĺňať všetky základné myšlienky, ktoré sú o klane Nara všeobecne známe. To sa mu aj celkom darí, v obidvoch smeroch; je skvelý taktik, a zároveň aj lenivé prasa. Neuznáva vyššie autority, pretože si myslí, že je to len strata času, a hlavne že sú to ľudia, ktorí chcú moc.

• Sny & Ciele •
Čo sa týka snov, je to u Hidekiho celkom neobľúbená položka. Vyhlasuje, že sny sú len pre slabých ľudí, ktorí sa ich neodvážia naplniť. Dá sa to vnímať tak, že si myslí že sny sú zbytočné. Pre neho sú pojmy fantázia a sny totožné. Snívať o slávnej budúcnosti má pre neho takú istú hodnotu, asi ako kebyže si predstaví rúžového koňa na námestí Sancta – takmer žiadnu. Aj napriek tomuto, Hideki má pár snov, o ktorých sa snaží nehovoriť. Myslí si že pokiaľ bude o nich rozprávať, len si ich oddiali a zároveň sa ukáže ostatným ako slaboch. Medzi jeho najväčší sen je pokoj. Praje si žiť vo svete, kde sú povinnosti  spoločenské tabu, o ktorom sa vie, no nič sa s tým nerobí. Praje si žiť vo svete, kde práca, ktorú treba urobiť dnes sa dá odložiť na zajtra. Celý takýto svet by však nemohol fungovať, a práve preto si vo svojom voľnom čase vymýšľa rôzne pravidlá, lokality a ľudí, ktorí by v tomto svete žili. Všetky poznatky, ktoré o tomto stihol zapísať má uložené v hrubej väzbe, avšak nikdy neplánuje o tom niekomu povedať. Uschováva si ich sám pre seba, aby raz o tom mohol vytvoriť rozsiahly epos. Môže to byť celkom zvláštne, hlavne preto, lebo by sa to dalo nazývať aj hobby. Ďalší sen, ktorý Hideki má je svet bez vojen. V podstate to nadväzuje na ten prvý sen, pretože chce mať pokoj, a zároveň si myslí že výsledkom vojny je len ďalšia vojna, a práve preto sa snaží veci najskôr riešiť diplomaticky, alebo tolerantne a to kompromisom. Pokiaľ sa však nepodarí, vie sa celkom naštvať, a vtedy prichádza na rad jeho bojová chvíľka. Nie je to však človek plný snov, pretože má viacej cieľov, ktoré už nie sú také globálne, no istým spôsobom majú u Hidekiho prednosť. Prvý cieľ je ten, že chce aby mu bol v dospelosti uznaný invalidný dôchodok. Nechce svoje stredné roky prežiť na misiach. Hideki sa vzďaľuje od klasického shinobiho, a to hlavne zmýšľaním. Kým ostatným takéto zmýšľanie príde nezmyselné, Hideki si na ňom zakladá v podstate celé bitie. Má aj niekoľko klasických cieľov. Medzi ne patrí aj to, že si chce nájsť ženu, avšak nechce deti, pretože on sám si veľmi dobre uvedomuje, že by bol veľmi zlým otcom. Žena by však nebola z rodu Nara, pretože posledné, čo potrebuje je ďalší človek, ktorý je taký istý lenivý ako je Hideki sám. Ďalší cieľ je ten, že chce odhaliť všetky tajomstvá rodinného Hijutsu, keďže sa mu podarilo to ako jednému z mála načať, rád by to aj dokončil. Chcel by taktiež niekedy reprezentovať jeho klan v svetovej súťaži Shogi, čo je jeho obľúbená hra, no na viacerých ľudí z klanu ešte nemá. Ďalší cieľ je ten, že plánuje zostať aj v starosti taký koncentrovaný, resp. stále si plánuje trénovať svoju pamäť, pretože je to jedna z mála vecí, ktorá ho naozaj baví.

• Fóbie, Choroby & Zranenia •
Hidekiho fóbie sú celkom zanedbateľné, pretože sa snaží ich nikdy nedávať najavo. Ako člen klanu Nara má talent na zistenie strachov nepriateľa, a práve preto vie, čo by znamenalo, kebyže nepriateľ pozná jeho strach. Je to pre neho čistá prehra. Samozrejme, aj on, ako každý človek má niečo, čoho sa bojí, a je toho viacej, no na rozdiel od ostatných fóbii, tieto majú aj rázny dôvod, a neznejú až tak zvláštne. Sú to klasické fóbie, najviac prevláda Tanatofóbia. Tanatofóbia je chorobný strach zo smrti, a všetkého spojené s tým. Bojí sa zomrieť, aj keď má dosť veľkú šancu , vďaka jeho pasivite. Pokiaľ ide do tuhého, a Hideki vidí aspoň malý náznak nebezpečenstva smrti, stáva sa z neho v podstate bojovník. Jeho charakter sa v tejto situácii prekopáva od základov, a väčšinou si mrmle vetu „Ja ešte nemám zomrieť.“ Jeho ďalšia fóbia úzko súvisí s tou druhou, a to je využívanie rodinného Hijutsu. Aj keď si uvedomuje jeho neskutočnú užitočnosť, bojí sa že sa z neho stane temnota, a v podstate zomrie. Preto sa snaží toto rodinné Hijutsu využívať opatrne, v potrebných situáciách, no zároveň by sa v ňom chcel zdokonaliť, aby nemusel mať strach z používania. Ďalšia fóbia, ktorá je u neho celkom častá je strach zo všetkého živého. Bojí sa zvierat, no nie všetkých rovnako.  Má panický strach z  plazov, a ostatné zvieratá sú mu len nepríjemné. Preto si nevyvinul vzťah takmer ku žiadnemu zvieraťu, ktoré v ich rodine prebývalo. Dokonca nemá rád ani jelene, no jedna výnimka by sa našla. Jeho matka mala mačku, ktorá sa vola Kuro. Táto mačka ako jediné zviera Hidekimu nevadí, a dokonca sa jej je schopný aj dotknúť. Sľúbil že sa o tú mačku postará, a snaží sa to dodržiavať. Čo sa týka chorôb, nemal by žiadnu vrodenú, v podstate mal len niekoľko krát chrípku, a asi raz trocha vážnejšiu chorobu, no to bol ešte len dieťa, a o názvy týchto anomálií sa nezaujímal. Trpí však slabšou poruchou imunity, takže sa môže stať je že dosť často nachladnutý, a kvôli tomu má aj podráždenú náladu, pretože to nenávidí. Nemá však žiadne zranenia, ani nič také. Vďaka tomu že najradšej len sedí a rozmýšľa si maximálne raz zlomil ruku, a aj to v ranom detstve, keď ešte vyžaroval známky života. Má aj jazvu, ktorá ide cez jeho ľavú ruku, tú má ešte z času pôrodu, aj keď mu nikto nevie vysvetliť odkiaľ sa vzala, je už takmer zarastená, a preto jej nedáva nejakú špeciálnu dôležitosť, často na ňu aj on sám zabudne.

Hideki Nara Rozdellovac

Hideki Nara Character-2

• Povaha & Vlastnosti •
Prvá, asi najcharakteristickejšia vlastnosť Hidekiho je jeho náladovosť. Je to extrémne náladový človek, a práve preto s nám moc ľudí nedokáže dlho vydržať. Väčšinou svoje nálady prejavuje veľmi výbušne, a stačí aj malý podnet, a jeho dobrá nálada, ktorá by u väčšiny ľudí bola nezničiteľná, dokáže padnúť do sekundy. Náladový je už od detstva, jeho otec si z neho často robil srandu, že jeho nálada sa mení častejšie, ako počasie. Toto dokázalo Hidekiho naštvať ešte viacej, no nakoniec sa vždy upokojil. Dá sa povedať že vďaka tomuto vie byť taký pokojný, pretože všetky svoje pocity navonok skrýva, a pôsobí chladne ako ľad. Nie je to však pravda, pretože pod povrchom sa nachádza celkom citlivý taktik, ktorý si stráži svoje informácie. Nechce aby napríklad nepriateľ vedel, akú má náladu, a preto sa nikdy neusmieva a ani nemračí. Na jeho tvári prevláda práve neutrálny výraz. Čo sa týka ďalších vlastností, je lenivý, a to v pravom zmysle. Mnoho ľudí má svoju hranicu lenivosti, a po nej si začnú uvedomovať, že by niečo mali robiť. Toto u Hidekiho neplatí. Dokáže robiť to, čo chce, no musí sa dosť prekonávať. Taktiež niečo ako misie u neho funguje len pokiaľ naozaj potrebuje peniaze, pretože nemusí boje. Je celkom vtipný, respektíve  si to o sebe sám myslí. Jeho humor moc ľudom vtipný nepríde, pretože sa vždy zabáva na cudzí účet. Nikdy nepovie niečo vtipné na svoj účet, a pokiaľ by si z neho snažil niekedy urobiť srandu, len by ho to naštvalo. Je celkom urážlivý a dokáže sa uraziť aj za tú najmenšiu blbosť, alebo poznámku. V tomto momente sa kombinujú všetky zlé vlastnosti, ktoré Hideki má, a dokáže sa tváriť, že človek na ktorého sa urazil neexistuje. Vďaka jeho lenivosti a náladovosti nikdy neurobí prvý krok, a aj kebyže mu to moc vadí, je schopný sa nad to povzniesť a ignorovať to. Je to čistokrvný flegmatik, s často pesimistickými prvkami, pretože keď si predstaví nejakú situáciu, tak ho hneď napadne to najhoršie, a k tomu najlepšiemu sa dostane až keď to dosiahne. Nedá sa povedať, že by to bolo zlé, naopak vďaka tomuto je vždy pripravený na to najhoršie, a svoje plány si prispôsobuje najhoršej verzii, a vďaka tomu je neuveriteľne spokojný keď sa mu všetko vydarí ešte lepšie, ako by očakával. Jeho povaha je dosť zvláštna, pretože najlepšie mu ide rozmýšľanie, aj keď by to väčšina ľudí na neho nepovedala, dokáže rozmýšľa v podstate stále. Nasvedčuje tomu aj jeho IQ, ktoré nadobúda hodnotu génia, aj keď on sa ako génius necíti. Cíti sa skôr pasívne, keďže je to jeden z najpasívnejších ľudí vôbec, a práve preto nenávidí moc aktívnych a vysmiatych ľudí, ktorí mu maximálne kazia náladu.  

• Vzhľad & Oblečenie •
Hidekiho vzhľad je dosť unikátny, a už  niekoľko krát sa mu stalo, že sa po ňom ľudia obzerali, a to nie len z klanu. Hlavný bod jeho tela sú asi jeho vlasy, ktoré sú dosť neprípustné, a to asi aj kvôli tomu, že sú modré. Hideki je v podstate sám rozdielny z klanu Nara, pretože pre nich je klasická čierna farba. Modrá má však od čiernej dosť ďaleko.  Táto farba samozrejme, že nie je prirodzená, keďže obaja jeho rodičia mali čierne vlasy, no prefarbil sa po smrti jeho rodičov. Urobil to hlavne z dôvodu hnevu, ktorý na klan prechovával. Ani v súčasnosti neľutuje toto rozhodnutie, a sám si hovorí že je to niečo ako memento na jeho rodičov. Je to v podstate taký menší „rituál“, ktorý dáva zmysel len jemu a nikomu inému. Ostatní ľudia nad tým len opovrhovane krútia hlavou. Ostatne je Hidekimu dosť jedno, ako vyzerá pretože vždy tvrdil že vzhľad neurobí silného shinobiho. Je vysoký okolo  181 centimetrov, pričom je zvyknutý na to, že je najvyšší v okolí. Je teda veľmi vysokého vzrastu, no to len potvrdzuje jeho pôvod, pretože väčšina ľudí z toho klanu sú vysokými. Čo sa týka váhy, to u neho moc neexistuje, pretože naposledy keď sa vážil, zistil že by mal schudnúť, a preto, namiesto toho aby schudol, tak radšej prestal kontrolovať svoju váhu. Rovnako s jeho váhou je mu fuk aj jeho telo, respektíve nie je vypracované, sem tam je možné vidieť menšie zásoby tuku, no nedá sa povedať že je tučný tak, že to človeku bije do očí. Čo sa týka tváre, má ju dokonale symetrickú, a dá sa povedať že aj čistú. Aj keď sa o svoju pleť vôbec nestará, nemá žiadne vrásky. Vlasy už boli spomenuté, no čo sa týka očí, sú jantárovo žlté, a čo je zvláštne je to, že sa s nimi už narodil. Práve kvôli jeho vzhľadu by ho len málo ľudí prirovnávalo k Nara klanu, keďže vôbec nevyzerá ako jeden z nich. Oblečenie je pre neho dosť nepodstatná vec, respektíve oblečenie je potrebné, no to ako vyzerá mu je jedno. Väčšinou nosí už len staršie, niekedy potrhané veci. Prevládajú u neho temnejšie farby, a väčšinou ho môžete vidieť s tým istým oblečením. Nosí šedé nohavice, pričom na miestach, kde sú roztrhané nosí obväzy, a často ľuďom hovorí, že tam má rany, len aby si o ňom nemysleli že je chudobný. Tričko má o niečo tmavšie ako sú jeho nohavice, pričom niekedy nosí aj bundu, ktorá je podobnej farby ako nohavice. Topánky má spravidla stále tie isté, ktoré sú určené skôr na zimu, no nosí ich aj v teple, pričom si nevšíma nejaké ohromné rozdiely. Celý jeho štýl oblečenia pripomína gotiku, ale on sám to tak vôbec nevníma.


Hideki Nara Rozdellovac

Hideki Nara Family

隼人奈良 Hayato Nara
Hayato je Hidekiho otec, veľmi rešpektovaný a silný shinobi. Vždy mal na prvom mieste rodinu, a až potom prácu. Pracoval ako sensei, a mal pod sebou už niekoľko vychovaných geninov. Hayato bol na svoju prácu vždy pyšný, no stále vyhrávala rodina. Hidekiho vzťah bol k Hayatovy celkom kladný, dá sa povedať, že po ňom zdedil 80% povahových vlastností, no vzhľadom by sa dal prirovnáva skôr k matke. Hayato vychoval úspešne dve deti, Hidekiho a jeho sestru Hotaru. Čo sa týka jeho osudu, zomrel, keď mal Hideki 7 rokov pri otrasnej udalosti, ktorá navždy poškvrnila ich rodinu.

千代子奈良 Chiyoko Nara
Chiyoko je milujúca matka, Hidekiho matka. Narozdiel od Hayata, jej dcéra bola presne po nej, ako aj výzorom, tak aj povahou, a preto ju prirodzene mala radšej. Nedávala to však najavo, no Hideki si to všimol už v útolom veku. Nepracovala, a pokiaľ hej tak maximálne len čiastkový úväzok, pretože jej hlavnou úlohou bolo starať sa o dom, čo jej v podstate išlo najlepšie. Dalo by sa povedať, že je to čistá žienka domáca, pričom sa nepodobá ani klasickému členovy klanu Nara, pretože lenivosť jej naozaj chýba. Skončila rovnako ako Hayato, zomrela pri incidente ktorý sa stal keď mal mladý Hideki len 7 rokov.

蛍奈良 Hotaru Nara
Hotaru je Hidekiho staršia sestra. Ako jediná z jeho rodiny ešte stále žije, pričom o nej nie je moc známe. Vie sa len, že rovnako ako aj Hideki, tak aj ona v sebe prebudila Kurokami Modo. Rovnako, ako aj Hideki ho dostala po smrti jej rodičov. Jej vzťah k Hidekimu je dosť neutrálny, má ho rada, no nikdy mu to nepovedala otvorene, a v podstate sa správala ako staršia sestra. Snažila sa byť Hidekimu oporou, v tých najťažších časoch, a to sa jej aj darilo, no Hideki to nejako extrémne nevnímal. Nevydržala to však až tak dlho, a začala sa časom zameriavať na tréning svojích schopností, a vtedy zistila, aký silný Kurokami Modo dokáže byť, a vydala sa na cestu Nukenina. Hideki netuší čo s ňou je, no vie že žije, alebo skôr si to myslí.


Hideki Nara Rozdellovac


Hideki Nara Abilities-1

• Špeciálna Schopnosť •
Kageigyo no Jutsu je unikátní technika specifická pro rod Nara. Tato schopnost dovolí po aktivaci uživateli kontrolu nad okolními stíny stejně tak dobře jako jejich ovládání na telepatické úrovni. Rod Nara dokáže stíny formovat do mnoha rozličných způsobů použití, může sloužit jako další končetina, jedna z nejmocnějších obran či dokonce jako prostředek jak paralyzovat nepřítele. Rod Nara je znám jakožto jeden z nejsilnějších rodů ve Světlé Říši vůbec, jeho stíny mají nejen obrovské množství použití ale krom toho jsou díky jejich nefyzickému základu po zhmotnění v podstatě nezničitelné. Praví se, že člen rodu Nara je pouze tak silný, jak moc září slunce, popřípadě jiný zdroj světla a naopak nejslabší je člen rodu Nara v noci, to je v podstatě bezmocný. Stín patří mezi jednu z mála tzv. Ultimátních Obran, je to něco, co nedokáže proříznout dokonce ani ostří posilnění vzdušnou či bleskovou chakrou, stín je jednoduše nezničitelný materiál, jediný způsob, jak poškodit člena rodu Nara je zastínit slunce či jednoduše zdroj světla, tak má jen pouze malé možnosti, jinak je však považován člen rodu Nara za velice nepříjemného nepřítele. Další schopností, která přichází s praxí v Kageigyo no Jutsu je tzv. hledání stínů u cíle, je to vlastně velice zvláštní, ale uživatel je schopen díky Kageigyo no Jutsu vycítit největší stín, strach nepřítele a využít ho proti němu.

• Hijutsu •
Kagekami Kurōku (影神覆隠, Plášť Stínového Boha) je speciální schopnost, která po použití obalí uživatele stíny, které jsou okolo něj a tak na něm vytvoří jakousi vrstvu stínů, až uživatel připomíná přízrak. Kromě toho, že tato technika funguje jako dokonalé brnění vzhledem k jeho materiálu uživatel ještě přejde do takzvaného Kurokami Mōdo (暗神モード, Mód Stínového Boha). Tento mód mu umožňuje používat své stínové techniky na jakoukoliv vzdálenost bez potřeby stínové opory kdekoliv v soubojovém poli. Krom toho je uživatel v tomto módu schopen používat jako médium pro své techniky temnotu okolo sebe a nikoli chakru, pokud okolo uživatele žádná temnota není, tak používá klasickou chakru. V tomto módu je též známo, že jakákoli touha po boji, krvelačnost, nenávist či strach doslova živí plášť a ten se v závislosti na tom zvětšuje a získává větší sílu, stejně jako se uživateli enormně zvětšuje zásoba chakry, krom toho v případě, že cítí nepřítel proti uživateli jakoukoli touhu po boji dokáže na základě tohoto faktu uživatel předvídat pohyb nepřítele. S tímto módem se též samozřejmě pojí i spektrum technik, které jinak nelze použít, což většinou bývají velice mocné a nebezpečné techniky. Kurokami Mōdo má ale i svou obrovskou nevýhodu, pokud uživatel zůstane v tomto módu příliš dlouhou dobu, tak ho začnou stíny z okolí doslova zžírat uvnitř dokud uživatelova původní povaha doslova nezmizí a tím v podstatě uživatel nezemře. Kagekami Kurōku je v podstatě spíše než technika schopnost, která již v každém členu rodu Nara je od jeho narození, dokážou ji však probudit pouze ti, kteří si v mládí prošli jakoukoliv velice traumatizující situací, která podnítila jejich vlastní vnitřní stín k tomu, aby se probral.

• Štýl Boja •
Štýl boja u Hidekiho je celkom nevyspytateľný, pretože má tú schopnosť, meniť svoju taktiku pri každom oponentovi. Síce si môžete povedať, že to dokáže každý, no Hideki je schopný ju prekopať do úplných základov. Jeho jutsu sa sústreďujú na tiene, manipuláciu s nimi. Sám je to bojovník na väčšiu vzdialenosť, pričom jeho hlavným cieľom v boji je takmer vždy chytiť nepriateľa do svojej Kagemane no Jutsu. Hneď, ako sa to stane, má na výber, a to buď ho zabije, alebo omráči. Aj keď Hideki moc nepodporuje násilie, tak svojich oponentov väčšinou zabíja, pokiaľ sú to nukenini. Čo sa týka Módu Tieňového Boha, snaží sa ho nepoužívať, a to z dvoch dôvodov. Je to riskantné, môže sa pritom zabiť, a za druhé si nikdy nenájde poriadnú taktiku, pokiaľ by sa stále spoliehal práve na toto Hijutsu. Nechce sa totíž spoliehať na niečo čo má zlé následky, a preto sa skôr zameriava na využitie okolia, Kagemane a Kage Nui k porazeniu nepriateľov. Nikdy však nedonútite Hidekiho bojovať bez dôvodu, a to kvôli jeho lenivosti, bojuje len vtedy, keď naozaj musí. A všeobecne sa Hideki skôr snaží bojom vyhýbať.

• Schopnosti •
Hidekiho schopnosti sú veľmi rozsiahly pojem, pričom má dve podkategórie. Schopnosti bojové a obyčajné, pričom u Hidekiho prevážajú skôr tie obyčajné, ako u väčšiny členov klanu Nara. Jeho najlepšia, a asi najužitočnejšia schopnosť je schopnosť rýchlo myslieť, dokonca dokáže myslieť aj v kritických situáciach. Toto sa hlavne vypláca pri hrách, preto obľubuje logické hry, ktoré sa mu darí riešiť asi 2 krát rýchlejšie ako obyčajnému človeku. Jeho hodnota IQ presahuje priemernú, a šplhá sa až na génia, čo on sám o sebe nikdy netvrdí, a v podstate nikto, kto by ho len tak stretol by o ňom nepovedal že má také veľké IQ. Neskôr sa však môže presvedčiť o pravde, pretože aj jednoduché debaty s ním sú väčšinou na dosť vysokej úrovni. Dosť často sa stáva, že práve jeho myslenie mu nepomáha, respektíve vo všetkom jednoduchom hľadá niečo zložité, a to sa mu už neraz vyplatilo. Okrem toho, do obyčajných schopností by sa dala napísať aj jeho lenivosť, pretože dokáže byť maximálne lenivý, a to až tak, že sa po dobu 8 hodín nepohne z miesta. Táto lenivosť väčšinu ľudí len maximálne vytáča, a to aj ľudí, ktorí sa popri ňom pohybujú, jemu je to však jedno. Čo sa týka tých bojových, tých je trocha menej, no sú viacej využiteľné, pretože lenivosť v boji naozaj nevyužije, dokázal by sa maximálne svojou lenivosťou zastaviť, a tým pádom aj zachrániť v možných nebezpečných situáciach, ktoré by mohli nastať. Avšak čo sa týka jeho asi najlepšej bojovej vlastnosti, je to koncentrácia. Koncentruje sa veľmi silno, a často svoju koncentráciu trénuje. Toto robí hlavne kvôli svojím technikám, ktoré v istých situáciach vyžadujú extrémne množstvo koncentrácie. Preto práve hráva hry, aj keď by si niekto mohol povedať, že to vôbec nepomáha, naopak. Shogi sa dá hrať len pokiaľ človek zapne hlavu, a bude sa snažiť taktizovať. Tu sa dostaváme ku druhej vlastnosti, čo je schopnosť taktizovať. Pretoto by sa dal nazvať aj celkom dobrým tímovým hráčom, aj keď ľudí moc nemusí, dokáže dokonalo naplánovať taktiky, ktoré sa z počiatku nemusia zdať zdravé, no po istom čase ostatný zistia, že Hideki mal istým spôsobom pravdu. Najradšej však bojuje sám, pretože ľudí moc nemusí.

Hideki Nara Rozdellovac

Hideki Nara Technique-2

• S •

• A •

• B •
Kage Nui no Jutsu

• C •
Kagemane no Jutsu
Kuchibiru Kagekusuri

• D •
Kageigyo no Jutsu

• E •Naposledy upravil Kawarasi dne September 15th 2013, 12:01, celkově upraveno 5 krát
Návrat nahoru Goto down
Kawarasi
Very Important Person
Very Important Person
Kawarasi

Počet Příspěvků : 747
Věk : 23

Hideki Nara Empty
PříspěvekPředmět: Re: Hideki Nara   Hideki Nara EmptyJune 4th 2012, 10:08


Hideki Nara StoryHIDEi

Kapitola I.

Hideki Nara 222

Bolo temné ráno, ktoré sa práve zdvíhalo nad Sanctom. V podstate to bolo dosť ojedinelé, a to aj kvôli tomu, že v Sancte boli väčšinou slnečné dni. Predsa len to bola Svetlá Ríša, a toto počasie pripomínalo skôr Celestus. Mladý manželský pár sedel v obývačke, pričom na seba dosť nervózne pozerali. Nebolo jasné, čo sa deje, no malá Hotaru stála vo dverách, a počúvala hádky, ktoré o malú chvíľu vypukli. V ruke držala plyšového medveďa, ktorého chytila ešte pevnejšie, a potom sa len s plačom rozbehla do svojej izby. Hayate len zaťal zuby. „Sakra! Počula nás!“ Zakričal, ešte stále s celkom hádavým podtónom, pričom Chiyoko sa len bezmocne pozrela smerom k izbe Hotaru. „Aj tak si nemyslím, že to je dobrý nápad, Chiyoko. Vieš, že ťa milujem, ale dávať dieťa z nášho klanu na adopciu, to je ako zrada vlastného klanu!“ Hayate bol očividne rozčúlení. Chceli totíž dať syna, ktorý sa im mal narodiť na adopciu, kvôli tomu že ďalšie dieťa nebudú jednoducho zvládať. Bol to nápad Chiyoko, ktorá by sa na to nezdala, no aj ona vedela čo je dobré a čo nie. Pokiaľ by si toto dieťa nechali, viedlo by to len k väčšej chudobe, a zároveň by sa to dieťa nemalo vôbec dobre. Pri tejto myšlienke jej stiekli slzy po tvári, ktoré si ihneď zotrela. Bola to dosť ošemetná situácia, pretože nevedela, čo by mala robiť. Hayate vedel síce lepšie, ako je na tom ich rodinný rozpočet, ale aj on si uvedomoval čo sa deje. Chiyoko len potichu odkráčala, mierila za malou Hotaru, ktorej už vtedy boli tri roky. „Mami, prečo sa s ockom vkuse hádate?“ Opýtala sa ešte s rozslzenými očami malá Hotaru, no Chiyoko si zachovala klasickú materskú faloš, a usmiala sa. „Vieš, s ocinkom mávame niekedy problémy. No neber to tak, to že sa hádame je dobré. Naznačuje to tomu, že náš vzťah ešte žije.“ Najhoršie však bolo, že Hotaru netušila o tom, že bude mať brata. A asi to tak bolo lepšie, viacero moralistov by s tým jednoducho nesúhlasilo. Následoval ďalší deň, znova rovnaký stereotyp, až na to že našli malému Hirokimu adoptívnych rodičov. Aj keď ho nechcú, robia to len z lásky. Rodina bola ešte mladá, a nemohli mať dieťa, preto vyzerali ako dokonalí ľudia. Niekoľko mesiacov neskôr sa nachádzame v Sanctume, je jar. Obdobie počiatku, a to tak platí aj v menšej rodine klanu Nara. Chiyoko leží na pôrodnici, pripravená porodiť, pričom za dverami stojí Hayate a adoptívny rodičia, ktorí sú šťastný ako nikdy inokedy. Všetko vyzerá v pohode, pretože pôrod sa vydaril, bez menších komplikácii. Hneď po pôrode ležala Chiyoko vyradená na posteli, v náruči držala dieťa, ktoré plakalo. O to sa na chvíľu postarali sestričky. Hayate ju pobozkal na líce. Bola to celkom šťastná chvíľka, na to čo sa malo stať. Samozrejme že to dieťa nechceli dať hneď, predsa len ešte potrebovalo zostať určitú dobu pri matke. Predanie dieťaťa malo následovať o 5 dní. Za tú dobu mali toho dosť na práci, čo sa týkalo vybavovania. Tých 5 dní však prešlo rýchlo ako voda, a v nemocnici sa stretávajú znova oba páry. Mladá žena, ktorá sa zaujímala o adopciu bola veľmi usmievavá, v podstate sa usmievala vkuse. „Chcela by som sa spýtať, možno zlú otázku. Prečo dávate takéto nádherné dieťa na adopciu?“ Táto otázka bola celkom podpásová, no Chiyoko s hlbším nádychom začala hovoriť. „Viete, je to trocha komplikovanejšie. Máme ešte jednú dcéru, volá sa Hotaru. Sme celkom chudobná rodina, môj manžel pracuje pre Sanctum ako sensei, a práve teraz nemá žiadnych žiakov. Toto je už po dlhšiu dobu, a práve preto máme veľmi málo peňazí. Ja sa väčšinou starám o dom, nemám pravidelný príjem. Len tak to zvládame s jedným dieťaťom. Nechceme aby druhé dieťa vyrastalo v chudobe, a práve preto sme sa ho rozhodli dať na adopciu.“ Bola to celkom milá debata, pretože sa otázky takéhoto typu dali čakať. Odrazu bol počuť tresk dverami, ktoré viedli do miestnosti. Návšteva, ktorá prišla bola dosť šokujúca, aspoň pre dvojicu z Nara rodiny. Bol to totíž súčasný vodca, a nevyzeral moc nadšene. „Čo si to predstavujete dávať tajomnú techniku našej rodiny, ktorá sa u nás drží už niekoľko storočí dávať náhodnému okolo idúcemu páru? Ani nemáte potuchy, aké nebezpečenstvo tam von niekomu, ako je ten chlapec hrozí. Vrámci svojej moci, a celej našej rodiny Vám nedovoľujem znehodnocovať členov našeho klanu!“ Vodca rodiny bol dosť rázny človek, no dalo sa to čakať. Bol fakt, že by to bol mladý Nara, ktorý by vyrastal s niekym, kto z jeho rodu nie je. Nezostávalo nič iné ako vyhovieť vôli vodcu, predsa len nechceli byť zavrhnutí klanom, a museli sa aj ospravedlniť. Malú Hotaru čakalo doma prekvapenie, no kupodivo to bola ona, kto bol z malého chlapca nadšená najviac. „Chiyoko, teraz ma napadá, že pre malého ešte nemáme vymyslené ani meno...“ Pošeptal Hayate, pričom sa Chiyoko usmiala, nevedela však aké meno by mohol malý chlapec mať. „Hi-de-ki!“ Zakričala nadšene Hotaru, a tak to vyzeralo, že jeho meno je určený. Mladý Hideki, ktorí takmer stratil svoju rodinu môže začať rásť.

Hideki Nara Rozdellovac

Kapitola II.

Hideki Nara 444

Keď mal Hideki 3 roky, začal pre neho menší výcvik. Tento výcvik bol však neformálny, ktorý sa rozhodol jeho otec uskutočniť. Vytiahol ho von, pretože už aj teraz, v rannom veku bol pomerne dosť lenivý, ale ešte sa usmieval. Na celú vec s adopciou sa zabudlo, repektíve nezabudlo, len sa o tom hovorí. Nebolo to však zatajované v negatívnom slova zmysle, pretože Chiyoko a Hayate sa naučili Hidekiho milovať, aj keď to bolo troha zvláštne, že sa to museli učiť. Hideki o ničom netušil, pričom jeho sestra áno, no ona už v tej dobe mala 6 rokov, a často sa s ním hrávala. Hayate mal rád obidve deti, rovnako ako Chiyoko, no obidvaja mali svoje prednosti, a to bol pre Hayateho Hideki, pretože bol po ňom. Hotaru bola zase čistá Chiyoko, a preto bolo normálne, že trávili spolu čas takto oddelene. Chiyoko chcela z Hotaru vychovať dobrú maminu, a schopnú gazdinu, pričom Hideki mal byť sensei, rovnako ako jeho otec. Problém bol však v tom, že Hideki senseiom byť nechcel, a zároveň sa mu celkom hnusilo celé povolanie Shinobi. Dovolil však otcovi ukázať mu tajomstvá ich klanu. Nachádzame sa práve na lúke. „Takže, Hideki aby si vedel, o čo prichádzaš, rozhodol som sa ti ukázať aspoň niečo málo z tajomstiev nášho klanu. Máme veľa techník, ktoré sa sústreďujú na tieňe, manipuláciu s nimi. Naša základna technika sa nazýva Kageigyo no Jutsu. Následne máme ešte jednu techniku, ktorá by sa dala považovať za tú základnú, a tá sa nazýva Kagemane no Jutsu. A to ti práve aj ukážem.“ V tom momente spravil pečať Ne, a z jeho tieňa sa ihneď vrhol tieň do Hidekiho tieňa. Ten zostál stáť stuhnutý ako poleno, nemohol sa pohnúť. „Ako si si všimol, dokážeme nepriateľa znehybniť, a dokážeme ho prinútiť aby robil to isté, čo my.“ V tom momente len zakýval ľavou rukou, a Hideki urobil to isté. Hidekiho toto viac-menej presvedčilo, čo bolo dobré, pretože práve na toto Hayate spoliehal. „Samozrejme, že náš klan je známy hlavne taktikmi. Sme asi najlepší taktici v Sanctume, a ešte k tomu má väčšina z nás aj obrovskú inteligenciu. Verím, že aj ty budeš taký, Hideki.“ Následujúce roky prebiehali v znamená tréningov, ktoré klan Nara musel podstupovať, respektíve jeho deti. Počas týchto rokov sa Hideki naučil dostatočne takticky rozmýšľať. Keď mal Hideki 7 rokov, klan Nara sa dostal do ohrozenia, aspoň to bolo to, čo mu povedali rodičia. Bolo vyslaných niekoľko schopnejších jouninov, a medzi nimi boli aj Hayate a Chiyoko. Hideki nikdy netušil, že aj jeho mama ovláda Kageigyo no Jutsu, no v podstate nenamietal. Mal 7 rokov, a Hotaru 10. Museli zostať sami doma, pričom sa o nich starala Hotaru. Nebolo ani známe, ako dlho budú spolu sami, no oni sa moc v láske nemali, počas tejto doby, keďže väčšinu času strávili rozdelení. Hotaru si však uvedomovala situácie, a preto sa rozhodla, že sa o Hidekiho bude starať. V tú dobu sa začal ich vzťah znova budovať, bolo to síce zvláštne, no aj Hotaru ovládala už dosť techník z klanu, pravdepodobne ju to učila Chiyoko, a preto bola pre Hidekiho dva v jednom. Varila mu, starala sa o neho, a zároveň ho aj trénovala. Bolo to vtipné, no naučila ho aj nejakým taktickým prvkom, za čo jej on bol nesmierne vďačný. Prešlo niekoľkomesiacov, a každým dňom sa ich nálada v domácnosti zhoršovala, bolo to aj preto, že Hotaru potrebovala rodičov tiež, a Hideki sa stával lenivým, ešte viacej ako hocikedy bol. Odrazu niekto zaklopal na dvere, pričom sa malá Hotaru spolu s Hidekim rozbehli ku dverám a radostne otvorili, no bol tam jounin z ich klanu. Ten sa netváril moc nadšene. „Je mi to ľúto, ale vaši rodičia, Hayate a Chiyoko, zahynuli spolu s tromi ďalšími ľuďmi.“ Toto bola zlomová veta, pretože Hidekimu začali z očí padať slzy, následoval mohutný plač. Pričom Hotaru padla na kolená, pozerala sa na zem. To, čo sa teraz dialo bolo zvláštne, pretože sa okolo nej začali zbiehať zvláštne tiene. Jounin sa len trocha prekvapene pozrel. „Kagekami Modo? V tak mladom veku?“ No Hotaru sa postavila, obalená tieňami, plná nenávisti odišla. Následujúca udalosť sa stala aj Hidekimu, no tentokrát to bolo zvláštnejšie, Hideki to prijať nechcel, bál sa tieňov, ktoré ho obklopovali. „To je úžasné, dve deti dostali naše Hijutsu!“ V tom si jounin zavolal stráže, aby našli Hotaru, no nepodarilo sa, a dokonca ani ľudia, ktorí ju boli hľadať ju nenašli. Hidekimu sa však toto vôbe nepáčilo, pretože následujúcich niekoľko rokov musel žiť sám, no naučil sa samostatnosti. Na znak jeho rodičov, a k nesympatickosti k jeho klanu si prefarbil jeho vlasy, a aj keď stále býva tam, kde sa narodil, väčšinu klanu statočne ignoruje. Sám si ešte asi sto percentne neuvedomuje, čo za dar dostal. Počas týchto rokov ho použil len málo, no chce sa ho naučiť plnohodnotne používať, pričom by chcel nájsť svoju sestru. Ani nevedel prečo, nemal ju nikdy moc rád, no cítil že jej niečo dlží, a teraz keď sa stala Nukeninom je to dvojnásobné.

Hideki Nara Rozdellovac

©Kawarasi
Návrat nahoru Goto down
 

Hideki Nara

Zobrazit předchozí téma Zobrazit následující téma Návrat nahoru 
Strana 1 z 1

Povolení tohoto fóra:Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru
 :: Ingame Informace :: Seznam Charakterů-